na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  POLECANE/NIEPOLECANE - serwisy i mechanicy JaGoDkA 30 57 307 2018-Sty-20, 12:51
Ostatni post: sebastian.k
  Ile i czego palą Wasze ZOŚKI Aston 25 7 479 2013-Mar-09, 09:38
Ostatni post: Raff
Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane/ Nie polecane akumulatory do Zośiek [A,B]
A na czym polega to "szybkie ogrzewanie" ?
Odpowiedz
(2012-Lut-05, 21:59)piotrek413 link napisał(a): Wy macie to szybkie ogrzewanie i dlatego musicie mieć większy alternator i mocniejszy akumulator wink
W mojej Z19DTH jest alternator 100A i był oryginalnie aku 60Ah

nie macie (ale macie webasto wink )

(2012-Lut-05, 22:00)karolp1993 link napisał(a): A na czym polega to "szybkie ogrzewanie" ?

taka nagrzewnica elektryczna żeby się szybciej ciepło w autku robiło (zanim się nagrzeje płyn chłodniczy)
Odpowiedz
Jest to system "Quickheat" który w zależności od temperatury zewnętrznej ogrzewa momentalnie środek samochodu. Posiada jakaś dodatkową grzałkę czy coś w tym stylu i dlatego potrzebuję większego prądu wink
Odpowiedz
Cytat:Z19DTL - Z19DT - Z19DTH - standard 60Ah

i właśnie taki akumulator i alternator 100 A jest w standardzie z wszystkimi wyżej wymienionym silnikami, w wersjach z dodatkowym wyposażeniem typu automatyczna skrzynia biegów, pakiet zimowy, Quickheat,  - zapotrzebowanie na prąd jest większe, stąd na pierwszy montaż były zakładane pojemniejsze akumulatory (70 Ah) i odpowiednio większe alternatory - odpowiednio 120 lub 140 A
Odpowiedz
(2012-Lut-05, 22:04)piotrek413 link napisał(a): ogrzewa momentalnie środek samochodu.
No no nie tak momentalnie.
Odpowiedz
a co powiecie o akumulatorach GM? 60AH z 3 letnią gwarancją można kupić za 240 pln, chyba warto?
Odpowiedz
Nie wiem gdzie znalazłeś za tę cenę - jeśli jest tak jak podajesz to prawdziwa okazja, bo np. w tej ofercie już tak różowo nie jest http://sklep.dixi-car.pl/akumulator-astr...-1544.html
Odpowiedz
(2012-Lut-04, 14:14)marian329 link napisał(a): Witam mam w swoje Zafirce B akumulator VARTA SILVER DYNAMIC 61Ah 600A 26
U mnie też od prawie 2 lat. Varta Silver Dynamic 61ah, to najwyższa półka Varty. Zadzwoniłem do gościa, który handluje wszystkimi markami i poprosiłem żeby mi szczrze powiedział z których firm i akumulatorów ma najwięcej reklamacji. Gość powiedział, że reklamacji nie miał nigdy żadnych na Varte, że to zdecydowanie najsolidniejsza firma, która zresztą daje akumulatory na pierwszy montaż w wielu markach (u mnie w poczciwej Fabii też varta, która wytrzymała 9 lat). Z centry futury miał 2 reklamacje a najwięcej z Boscha. Co ciekawe, w innym sklepie,  gość też odradzał mi Boscha ale zachwalał centre futura, natomiast o varcie się nie wypowiadał bo nią nie handluje. Zobaczymy, na razie pięknie trzyma prąd.
Odpowiedz
(2012-Lut-06, 10:49)Mietas link napisał(a): Nie wiem gdzie znalazłeś za tę cenę

http://allegro.pl/akumulator-gm-60-ah-or...5565.htmlO Opel "Mucha" sprzedaje na alle  32

Myślę o nowym bo w piątek mój stary (5,5 roku) padł, tylko nie wiem czy kupić GM czy jakiś inny 26
Odpowiedz
Ciekawe gość ma 20 sztuk
http://allegro.pl/akumulator-gm-60-ah-or...95565.html
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości