na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} Deska rozdzielcza - demontaż marcin_74 0 117 2018-Wrz-04, 02:44
Ostatni post: marcin_74
  {C} Przerwa między oparciem foteli a roletą Zdzich 17 3 749 2017-Cze-24, 16:03
Ostatni post: szymekmaj
Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} - demontaż foteli
Czy ktoś próbował wymontować na stałe fotele 3-go rzędu z Zafiry Tourer?
WYdaje mi się, że ich nie wykorzystam więc niepotrzebnie zajmują miejsce i pewnie sporo ważą...
Pozdrawiam,
TATKO
Odpowiedz
miejsca to za wiele nie zyskasz,jedynie tyle co ważą, to czemu nie brałeś 5 osobowej?
Odpowiedz
Taka stała w salonie już gotowa i  w dobrej cenie...
Miejsca myślę że na głębokość jakieś 15 cm zyskam więc sporo.
Nie wiem tylko czy żeby wykręcić siedzenia nie trzeba rozebrać połowy auta i czy poźniej można jakąś porządną oplowską tapicerkę dodać.
Pzdr
TATKO
Odpowiedz
Połowy auta to chyba nie trzeba rozbierać, potem możesz zamontować to:
http://allegro.pl/opel-zafira-c-tourer-w...34265.html
z wersji pięcioosobowej (ja taką posiadam) + twarda pokrywa
Odpowiedz
O właśnie... Dziękuję.
Czy mógłbym Cię prosić o zdjęcie bagażnika z twardą pokrywą i bez?
Czy ta "plastikowa wykładzina" dochodzi do samych siedzeń drugiego rzędu czy też tak jak w wersji 7 osobowej jest taka dziwna niewykorzystana przestrzeń?
O ile głębszy jest bagażniki i o ile wzrasta pojemność  dzięki wyciągnięciu foteli?
Odpowiedz
Za fotelami jest przerwa, mam z tyłu fotele "klubowe" więc miejsce to zajmują zewnętrzne siedzenia przy cofnięciu ich do tyłu w kombinacji z dużym podłokietnikiem. Pojemniki mają wymiary 56cmx40cmx13,5cm - każdy . W rzeczywistości jest  jeszcze troszkę więcej bo są fragmenty nieregularne (widać na zdjęciu przy środkowej listwie - w przedniej części dno też opada i jest troszkę głębiej), których nie mierzyłem. Trochę gratów da się tam upchać. Pokrywa jest twarda grubość ok 1,5cm

[Obrazek: 2d83bc8ca728488em.jpg]

[Obrazek: fbc63e7117ab2a68m.jpg]

[Obrazek: f70716e0edef4b3em.jpg]

[Obrazek: 8ee0d3212d1e66c2m.jpg]

[Obrazek: cf5ca4c796e99008m.jpg]

[Obrazek: b9ad2574271731c1m.jpg]

Przepraszam za ten kurz po bokach ale nie przygotowałem się właściwie do sesji fotograficznej  Embarrassed
Odpowiedz
Dziękuję za super szybką i super profi odpowiedź. Już wiem że na wakacje chcę fotele wymontować... Nie wiem czy zainwestuję w tą plastikową "wannę" i pokrywę ale fotele wykręcam. Bez wanny zyskam więcej przestrzeni - myślę że ze 100 l.
Teraz tylko pytanie jak to zrobić w miarę nie uszkadzając żadnych elementów.
Zastanawiam się też nad wykręceniem środkowego fotela (podłokietnika) - gdy jest złożony jako podłokietnik utrudnia dostęp do gschowków w środkowym tunelu z tyłu i do gniazda (ładowarki).
Odpowiedz
Udało się wink
Trzeba kilka srubek odkręcić ale nawet dla laika jest to do zrobienia...
Zyskuje sie pewnie kolo 100 l - jutro postaram sie pomierzyc.
Mam nadzieje ze w wakacje obędzie sie bez boxa na dachu.
Pozostaje mi jeszcze wykrecenie srodkowego w drugim rzedzie ale tam są czujniki pasów i mozesie cos popierniczyc sad
Odpowiedz
(2014-Lip-13, 20:21)TATKO link napisał(a): Mam nadzieje ze w wakacje obędzie sie bez boxa na dachu.
A to demontowaleś z powodu boxa na wyjazd?
Odpowiedz
Demontowałem, żeby zyskać trochę przestrzeni bagażowej i zmniejszyć wagę.
Box i belki mam, ale wyjazd na wakacje (5-6 tys. km) z boxem czy bez to duuuża różnica wink - dlatego myślę jeszcze o wyciągnięciu środkowego fotela ...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości