na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Termostat Kryspin Szrama 9 1 058 2017-Sty-05, 23:05
Ostatni post: Kryspin Szrama
  {A} Termostat ? Problem po wymianie rafaljereczek 3 917 2016-Gru-17, 08:56
Ostatni post: celius
  {A} Obieg wewnętrzny arebuk 2 1 085 2016-Paż-19, 12:16
Ostatni post: arebuk
Ocena wątku:
  • 43 głosów - średnia: 2.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Ogrzewanie wewnętrzne, termostat - usterki, diagnoza, naprawa
Jak na zegarze miałeś już temp ok 85*C to termostat miał prawo już otworzyć duży obieg,ponieważ(jeśli dobrze pamiętam) temp otwarcia jest ok 92*C.Sprawdź ten wąż wcześniej tzn jak temp lekko drgnie na wskaźniku.
Jeśli silnik osiąga temp ok 85*C a z nawiewu nie leci ciepłe powietrze to należałoby sprawdzić nagrzewnicę,zawór nagrzewnicy,sterownie.
Odpowiedz
Oj widzę że szykuje się większy wydatek -_-
Z tym sprawdzeniem nagrzewnic i reszty to juĹź chyba tylko do mechanika co?
Odpowiedz
Aisaka i co nie domagało ?
Odpowiedz
Oj szkoda mówić ;(
Zrobiony mały przegląd i wina termostatu, jednak jakieś problemy są również z chłodnicą.
Przepaliła się żarówka od przedniej lampy także podjechałem do mechanika co mam obok miejsca gdzie pracuje i zostawiłem Zośkę na cały dzień na warsztacie. Stała sobie ładnie w cieple. Jak ją odpaliłem do wyjazdu po 9 godzinach to myślałem, że Zocha kończy swój żywot. Obroty zaczęły falować od 0 do końca i tak w kółko. Auto zaczęło prychać, kaszleć i dławić się ale po małym grzebaniu w kablach po maską udało się wyrównać obroty. Ale przy tym wyskoczyła cała choinka lampek na desce rozdzielczej a więc podpięliśmy Zośkę pod kompa i bach!! Lista błędów długa jak ustawa ;(
Okazało się, że sonda Lamda jest do wymiany, od sondy szwankuje katalizator, termostat zmarł, coś nie tak z chłodnicą, silnik nie pali na 3 garze, czujnik na silniku równej pracy tłokami też coś świruje... jednym słowem załamka sad Do tego dochodzi do wymiany przednia belka (uszkodzona, przy okazji drobne naprawy przodu) chłodnia od klimatyzacji do jest dziurawa, zawieszenie zaczęło postukiwać, do wymiany olej i filtry, no i jak by tego było mało to jeszcze przy tylnych drzwiach za pasażerem sama z siebie rozpadła się wtyczka od tej grubej wiązki kabli i wleciała do środka w drzwi, także w drzwiach brak prądu (szyby, centralny).
Teraz nie wiem czy usiąść i płakać, czy sprzedać, czy zrobić to wszystko... miały być małe naprawy serwisowe części które się zużywają a tutaj wychodzi na to, że bez kredytu się nie obejdzie ;(
Odpowiedz
A dokładniej, grzeje czyli nawiew ciepłem mam tylko gdy ustawię ogrzewanie na maxa, temperature na maxa.
Być może wynika to z błędnego pomiaru temperatury, na wyświetlaczu zazwyczaj pokazuje mi się nie wiadomo czemu średnio w granicach 50*C. No różnie ale tak mniej więcej dla przykładu.
Ja to rozumiem, że skoro miernik wyczuje około 40-50*C to jak ustawię mu 24 stopnie to zamiast mi grzać to daje chłodniejszy nawiew. Ale jaka tego przyczyna nie wiem.
Tylko sporadycznie coś mu naskoczy i wyświetlacz pokaże realną temperaturę, ale rzadko kiedy.
Efekt - by mi szyby nie parowały musze się męczyć z nawiewem o max temperaturce bo inaczej jechać się nie da

Co wiem na pewno, to przeszukując wyświetlacz, jest jeden pomiar temperatury, bywało, że pokazywało tak jak było naprawde na zewnątrz na dworze ale to do niedawna, teraz to własnie pokazuje nawet przy zimnym silniku około 50stopni
Wybaczcie za sposób wytłumaczenia, nie umiem inaczej.
Odpowiedz
zUla,
Na bank masz walnięty czujnik pomiaru temp. który jest w zderzaku.
http://allegro.pl/czujnik-temperatury-ze...45580.html
czyli coś takiego
Odpowiedz
A tu fota wyświetlacza
[Obrazek: wywiet.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz
Ula - tu masz wykaz komunikatów na MID w różnych językach http://klubzafira.pl/plikownia/Poradniki...C3%B3w.xls

zestawienie jest niepełne ale w jakiejś części może pomoże
Odpowiedz
U mnie ostatnio leci od 0 st C do -40 C, potem jest F i tak w kółko. Czas na nowy czujnik wink
Odpowiedz
Dzięki panowie,
no co do termostatu, już sprawa umówiona na poniedziałeksmile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości