na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polecane/ Nie polecane akumulatory do Zośiek [A,B] Wojtus 66 36 402 2015-Lis-04, 08:52
Ostatni post: racool
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Oleje do Zosiek-wszelkie zapytania
Witam,
Wiem, że wątek stary, ale po co zakładać nowy, skoro ten nie zamknięty wink

Mam silnik Z20DTL lub X20DTL - różnie pokazują dekodery VIN. W każdym razie 2.0 TD wink
Obecnie zalany jest 10W40 przez poprzedniego właściciela...ale ja zawsze po zakupie wymieniam olej profilaktycznie wraz z filtrem. Co polecacie? W Accord Klubie mieliśmy naprawdę "gruby" temat dotyczący olejów, tutaj nie znalazłem. Ostatni wpis w książce samochodu jest z 70k km (jeszcze w DE) i wtedy zalewany był 5W40. W Polsce samochód ma już prawie 240k na liczniku i nie wiem, czy robić płukankę i wrócić na 5W40, czy olać temat i przepłukać oraz kontynuować 10W40. Jakie macie doświadczenia z tymi silnikami?

Dodam, że w Accordzie płukanka działało tylko na plus.
Odpowiedz
Cytat:raczej z 10 na 5 bym nie przechodził, jak chcesz możesz spróbować czy nie zacznie znikać zbyt szybko

Jakieś fakty na poparcie tej tezy? Przypomnę - nie znam się zupełnie na Oplach jeszcze, a w szczególności na tych dieslach :-) do tej pory jeździłem benzynami (za wyjątkiem Opla Kadetta 1.7 diesel - bez turba - ale to z 10 lat temu). W Accordzie przejście z 10W40 na 5W40 lub 5W50 poprzedzone markową płukanką silnika nie dość, że zmniejszyło pobór oleju, to wyciszyło silnik i ogólnie polepszyło jego kulturę pracy. Od tamtej pory niemal co wymiana oleju - robiłem płukankę i miało to swoje wymierne skutki i żadnych negatywów. Dlatego uporczywie studiuję temat olejowy w każdym nowym samochodzie smile
Odpowiedz
Mam DTL 265000km 1999 i przeszłem dwa lata temu z 10W40 na 5W40 valwoline Max Live olej specjalny do silników po 100000km oczywiście z płukanka którą robie co wymian oleju, a dlatego przeszłem bo chodziło mi o turbo dokładnie o jego smarowanie zimą z restą jak poczytasz instrukcje to znajdziesz takie info-
[Obrazek: XzEAPNL.jpg]
Dodam że jakieś bajki o rozszczelnieniu silnika są wymysłem domorosłych dzieci neostrady , jezdże sporo brak dolewek między wymianami wycieków brak.
Info o oleju na jakim ja jeżdże.
http://www.valvolinepolska.pl/cp,26,olej...xlife.html
Odpowiedz
Na pewno 5W będzie lepiej smarował niż 10W, Valvoline zawsze polecam ludziom. Jedynie jeśli silnik bierze już w jakimś stopniu olej to po podmianie na półsyntetyk może go ubywać znacznie więcej.
Odpowiedz
Cytat:Dodam że jakieś bajki o rozszczelnieniu silnika są wymysłem domorosłych dzieci neostrady , jezdże sporo brak dolewek między wymianami wycieków brak.
Info o oleju na jakim ja jeżdże.

Jestem dokładnie tego samego zdania wink tak jak napisałem - w Accordzie też mi mechanicy odradzali, ale robiłem raz i.... potem już co wymianę, bo było tylko lepiej. Fakt jest jeden - jeśli wszelkie uszczelniacze w silniku i dookoła są już na "wymarciu" i silnik jest szczelny tylko dzięki szlamowi z osadzających się resztek starego oleju - może dojść do wzmożonych wycieków. Ale to są kwestie, które po prostu trzeba brać na poprawkę mając +/- 200k przebiegu. Dlatego przy najbliższej wymianie oleju pewnie dokonam płukanki i zaleję Maxlife'a. Zobaczymy co się będzie działo ;-)
Odpowiedz
mam pytanko mam ZAFIRE od nie dawna 2000r 1.8 i mam do wymiany olej jaki proponujecie a przejechana ma 153tysiace.
Odpowiedz
https://www.google.pl/search?q=5w50+mobi...7#imgdii=_
Odpowiedz
Zawsze z dobrych oleji polecam Valvoline MaxLife nie tani ale super smarowidło.
Odpowiedz
(Dodam że jakieś bajki o rozszczelnieniu silnika są wymysłem domorosłych dzieci neostrady , jezdże sporo brak dolewek między wymianami wycieków brak.
Info o oleju na jakim ja jeżdże.)

To widocznie mało jescze widziałeś co potrafi zrobić np półsynt po mineralnym z silnikiem,olej idzie wydechem !.
Ale w demokracji  takie prawo gadać co sie chcę .
Odpowiedz
(2014-Lip-11, 21:14)olo018 link napisał(a): To widocznie mało jescze widziałeś co potrafi zrobić np półsynt po mineralnym z silnikiem,olej idzie wydechem !.
Tak jeżeli już na doktorze zamiast oleju jeździ a na liczniku 120000km zamiast orginalnych 500000km.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości