na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polecane/ Nie polecane akumulatory do Zośiek [A,B] Wojtus 66 36 402 2015-Lis-04, 08:52
Ostatni post: racool
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Oleje do Zosiek-wszelkie zapytania
Na tłokach kolego masz pierścienie, w tym zbierające... jeśli są już zużyte bądź cylindry mają dużą owalizację - to logika podpowiada, że silnik należałoby poddać remontowi ;-) zdaję sobie sprawę z kosztów, bo przerabiałem temat w innym samochodzie, ale trzeba sobie powiedzieć wprost - albo chcesz, aby silnik pracował jak należy i jeździł na oleju który został do niego przewidziany przez producenta, albo lejesz na to i wlewasz zupkę, byle jak najtańszą. I skoro w silniku jest taki nagar, że to on uszczelnia silnik a nie elementy za to fabrycznie odpowiadające, to nie masz pojęcia o tym, o czym piszesz...

Nie  myl oringów z pierścieniami!!,i dalsza dyskusja z fachowcami nie ma sensu,nie zmienia się oleju w górę i tyle,jestem zaskoczony ilością fachowców olejowych na tym forum,szacun!!.
Odpowiedz
A gdzie ja pomyliłem pierścienie z oringami?? O oringach pisałem w kontekście szczelności silnika dookoła. Czytaj ze zrozumieniem.
Odpowiedz
Szczelność silnika dookoła?,gdy piszemy o rozszczelnieniu po wlaniu innego oleju,to nie rozumie tego inaczej.
Odpowiedz
(2014-Lip-14, 17:15)olo018 link napisał(a): rozszczelnieniu
W którym miejscu podaj miejsce tylko nie pisz o zużyciu silnika np 500000km bo on z racji zużycia musi lać choć nie koniecznie.
(2014-Lip-14, 17:15)olo018 link napisał(a): piszemy o rozszczelnieniu po wlaniu innego oleju
A jak robimy płukanki do wymiany oleju to też rozszczelnimy silnik to dopiero jest agresywne mycie silnika ja to robie co wymiana oleju auto 1999 260000km  dwa lata temu z nie wiem jakiego przeszłem na 10W40 płukanki i na 5W40 żadnego rozszczelnienia nie widze.
Odpowiedz
(2014-Lip-14, 19:58)Dziadek13 link napisał(a): A jak robimy płukanki do wymiany oleju to też rozszczelnimy silnik to dopiero jest agresywne mycie silnika ja to robie co wymiana oleju auto 1999 260000km  dwa lata temu z nie wiem jakiego przeszłem na 10W40 płukanki i na 5W40 żadnego rozszczelnienia nie widze.
Ile czasu środek do płukania jest w silniku?,dzień,dwa,a może tylko kilkanaście minut?,więc nie pisz że jest agresywny.
Wiadomo że przejście z pół na pełen syntetyk nie musi wiązać się z rozszczelnieniem,ale może,wszystko zależy od kondycji poszczególnych elementów mających wpływ na szczelność,ale przejście  w silniku z przebiegiem ok 250-300tyś z mineralnego na pół lub pełen syntetyk,nie mówie o naszych motorach i innych które mają hydrauliczne popychacze i turbo,jest pewne że silnik zacznie brać olej o wiele szybciej niż przed wymianą.
Odpowiedz
(2014-Lip-14, 20:26)olo018 link napisał(a): ,więc nie pisz że jest agresywny.
Dziadek dobrze pisze, a co rozpuści Ci resztki starego oleju i osady balsam z aloesem? Jak by płukanka nie reagowała z brudem i starym olejem nie była by płukanką czysta logika.
Odpowiedz
(2014-Lip-14, 20:26)olo018 link napisał(a): ale przejście  w silniku z przebiegiem ok 250-300tyś z mineralnego na pół lub pełen syntetyk,nie mówie o naszych motorach i innych które mają hydrauliczne popychacze i turbo
Bo naszych motorach tylko syntetyk ma być w instrukcji jest to wyraźnie napisane a pół syntetyk tylko warunkowo do -15' .
Na forum vektry B tam wszyscy przechodzą na syntetyk i żadnych problemów nie mają a autka starszawe .
(2014-Lip-14, 20:26)olo018 link napisał(a): więc nie pisz że jest agresywny.
Przeczytaj ulotke płukanki np LIQUI MOLY Pro-Line Engine Flush  i uwagi to się dowiesz czy agresywny jeżeli nagar rozpuszcza do konsystencji masła to jak myślisz.
Odpowiedz
nie będę kupował żeby czytać ulotkę odpowiedz ile minut pracuje silnik z płukanką !!!.
Odpowiedz
Nie masz kupić żeby przeczytać ulotkę, masz kupić i zapoznać z nią bo potem ktoś zagina cię faktami i nie wiesz jak się odnieść do tego,chyba że jesteś tak wszechwiedzący.
Odpowiedz
Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?.
Chodzi o to żeby napisac prawdę a nie ściemniać !!.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości