na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polecane/ Nie polecane akumulatory do Zośiek [A,B] Wojtus 66 36 399 2015-Lis-04, 08:52
Ostatni post: racool
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Oleje do Zosiek-wszelkie zapytania
Nikt nie każe pisać ci kłamstw ale uwierz kolega Dziadek nie jest z pierwszej łapanki i jak pisze to fakty a nie tylko teorie.
Odpowiedz
Cytat:Chodzi o to żeby napisac prawdę a nie ściemniać !!

Po pierwsze człowieku - kto Cię kultury uczył? Po co te wykrzykniki w każdym niemal zdaniu? Chcesz rozmawiać, czy sypać się piaskiem? Bo jeśli to drugie, to sądzę, że Admini powinni Cię wynagrodzić... na innych forach, gdzie jestem bywalcem - takie coś szybko się kończy.

Po drugie - nikt nie ściemnia, tylko przedstawia fakty z własnego podwórka. Po to jest ten temat. Ja owszem - z Oplami mam niewiele doświadczenia. Ale zjadłem trochę zębów na Japończykach i przestawiam fakty na podstawie swoich doświadczeń. A rozbierałem kilka silników, składałem je również... sam zresztą w swoim samochodzie poprzednim miałem 3 silniki i przy 2 dłubałem w większości sam. Widziałem jak się zachowywał po płukankach i przechodzeniu na różne oleje - a kilka ich przetestowałem w różnych warunkach. I te silniki miały również powyżej 200k... nie wspomnę o ludziach, którzy faktycznie olejami się zajmują i mają warunki do przeprowadzania różnych testów. Polecam poczytać trochę więcej, niż wikipedie i mechanicy starej daty, którzy zatrzymali się na etapie, że jak silnik łyka lekko olej czy ma powyżej 100k km - to trzeba go zalać grubym olejem.
Odpowiedz
kolega tarjei86 trochę dobrze napisał, koniec, dyslusja jak najbardziej w danym temacie a pisanie z capsem czy wykrzyknikami chyba czas zacząć temperować.  32 gelb
Odpowiedz
Zafira 1,8 130kkm jaki olej i ile wchodzi?
Odpowiedz
(2014-Sie-15, 14:17)Panek_rulez link napisał(a): Zafira 1,8 130kkm jaki olej i ile wchodzi?
Można takie coś znaleść w instrukcji obsługi zafiry.
[Obrazek: yQJFhAo.jpg]
A jaki olej to zależy czym zalany jest teraz silnik i czy jesteś po dobrej wypłacie, bo np ja preferuje valvoline .
Odpowiedz
Niestety nie mam wiedzy co było dotychczas instrukcji także nie posiadam. Macie może jakaś wersje elektroniczna? Chętnie przyjmę Laugh nie szukałem jeszcze w necie dogłębnie - natknąłem się tylko na "sam naprawiam" wink)
Odpowiedz
Wystarczy przeszukać forum - http://klubzafira.pl/forum/ogolna-techni...nformacje/
Odpowiedz
Valvoline bardzo dobry olej ale do Motula jeszcze trochę mu brakuje.
Odpowiedz
A z lepkoscia jak?
Odpowiedz
(2014-Sie-15, 17:31)Bamber link napisał(a): Valvoline bardzo dobry olej ale do Motula jeszcze trochę mu brakuje.
No ja stosuje Valvoline MaxLife Synthetic 5W-40 do silników które mają powyżej 100000km a motula odstawiłem w kąt MaxLife lepiej mi wycisza szklanki i silnik jest cichszy a cena Maxa jest wyższa od Motula czyli do każdego silnika inny olej może być leprzy zależy od stanu faktycznego licznika w moim odczuciu wybrałem dobry a najechane mam 266000km i moge pochwalić się cichym silnikiem.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości