na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Klimatyzacja - sprężarka, skraplacz - problemy, diagnoza, naprawa przemeks 288 67 262 2017-Cze-11, 09:48
Ostatni post: slawek
  {B} Klimatyzacja się nie włącza/brak napięcia Chlipo 15 1 852 2017-Cze-10, 11:05
Ostatni post: syska
  {B} Klimatyzacja, a utrata mocy wiktorio001 21 3 833 2017-Maj-11, 07:59
Ostatni post: lbk
Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Klimatyzacja półautomatyczna a automatyczna
(2014-Lip-12, 20:32)kaliope link napisał(a): Oba utrzymują zadaną temperaturę, ale klimatronic sam rozdziela kierunki nawiewu, np puści Ci bardziej na twarz, lub bardziej na szybę lub bardziej w nogi. Czyli jest elektryczny silniczek, ktĂłry automatycznie otwiera i zamyka róşne kanały. Natomiast w półautomacie trzeba samemu zdecydować gdzie powietrze ma lecieć. Do tego w klimatronicu siła dmuchawy teĹź jest sterowana automatycznie. Innymi słowy nic nie robisz.....nastawiasz temperatura, naciskasz przycisk 'auto' i przez całą trasę będziesz miał stałą temperaturę. JeĹźeli np. uchylisz na chwilę okno i wleci trochę ciepłego powietrza, to dmuchawa od razu wskoczy na wyĹźsze obroty, Ĺźeby jak najszybciej wrĂłcić do zadanej temp. Nie jestem pewny czy w półautoamcie dmuchawa teĹź jest sterowana automatycznie. 

Ja mam dokładnie klimatyzację półautomatyczną ( nazwa wg. instrukcji: Układ klimatyzacji automatycznej) i od razu zaznaczę, że działa dokładnie tak samo jak pełny klimatronic  łącznie z automatycznym rozdzielaniem nawiewów i zmianą prędkości nadmuchu i utrzymywaniem stałej temp. Nastawisz np 21 i maż je zawsze zimą (grzanie)czy latem (chłodzenie). Na pokrętle od regulacji nadmuchu jest położenie auto następnie  0, 1, 2, 3, 4. Pokrętło temperatury posiada zakresy wyskalowane w stopniach celcjusza. Dokładnie to występują trzy wersje klimatyzacji: manualna, automatyczna i pełny klimatronic według instrukcji  "Klimatyzacja sterowana elektronicznie". Według mnie automatyczna nie wyświetla menu na ekranie i tym się jedynie różni od klimatronica.
Zdjecie takiego panelu jak u mnie:http://img13.allegroimg.pl/photos/orygin...4380102427

(2014-Lip-12, 20:32)kaliope link napisał(a): Np, odpalasz rano zimną furę, na zewnątrz minus, nastawiasz wnętrzne na np 21 stopni i dmuchawa na początek w ogĂłle nie wystartuje, bo czujniki wiedzą, Ĺźe silnik zimny i wiało by Ci zimnym powietrzem. Po chwili kiedy silnik chwyci juĹź jakąś temp, dmuchawa powoli wtłacza ciepłe powietrze.

U mnie wentylator rusza od razu, ale zimą zawsze ustawiam nawiew na szybę i nogi, może dla tego nie wiem jak jest przy innym położeniu. Mam układ wstępnego nagrzewania powietrza grzałką elektryczną i od razu dmucha leciutko nagrzanym powietrzem.
W takim razie jak z odparowywaniem szyb gdy wentylator nie pracuje?

Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Odp: Klimatyzacja półautomatyczna a automatyczna - przez JacekZKL - 2014-Lip-12, 20:49
Odp: Klimatyzacja półautomatyczna a automatyczna - przez robet - 2014-Lip-17, 11:07
Odp: Klimatyzacja półautomatyczna a automatyczna - przez JacekZKL - 2014-Lip-17, 20:09
Odp: Klimatyzacja półautomatyczna a automatyczna - przez JacekZKL - 2014-Lip-19, 07:52
Odp: Klimatyzacja półautomatyczna a automatyczna - przez JacekZKL - 2014-Lip-19, 16:09

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości