na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Wymiana oryginalnego radia na inne radio niefabryczne Kaliope 58 39 057 2017-Paż-21, 19:25
Ostatni post: pietras8787
  {ZB} Bluetooth przez AUX do CD30 mp3 karul 11 6 892 2017-Sie-28, 20:19
Ostatni post: Mietas
  Radio z Aliexpress (pytanie) Zmudziak 11 2 155 2017-Cze-06, 20:29
Ostatni post: Zdzich
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 2.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CD30,DVD70} radio, problem ze słabym sygnałem stacji radiowych
Zauważyłem w swojej Zosi że sygnał radiowy jest bardzo słaby. W bardzo wielu miejsca całkowicie zanika i słuchanie radia jest możliwe praktycznie tylko w mieście. Jak wyjeźdżam poza miasto, w górki to sygnał bardzo często zanika, słabnie praktycznie dotyczy to wszystkich stacji radiowych.
Ponieważ identycznie ma mój teść w swojej Zafirze to wnioskuję że to normalne chyba jest.
Moje radio to cd70navi a teście cd30mp3.

Jestem bardzo zdziwiony  bo w poczciwej Astrze f nie mam żadnych problemów z tym a przecież antena taka sama.

Czy koledzy potwierdzą moje spostrzeżenia i może podzielą się wiadomościami jak zmienić ten stan rzeczy?
Odpowiedz
Z całą pewnością w Zafirach (i nie tylko) nie jest to norma, sprawdź co się dzieje pod podsufitką w miejscu, gdzie jest zamontowana podstawa anteny, tam też jest wzmacniacz antenowy i może nie ma zasilania
Odpowiedz
Moje radio CD70NAVI chodzi bardzo dobrze na nieoryginalnej antenie, a przez chwilę i radio i nawigacja chodziły bez tej anteny. Jak Mieciu napisał - sprawdź oba końce anteny - w podsufitówce i jak masz dostęp do wyjmaków to i przy radyjku. Może czyjeś lepkie ręce już tam były i zapomniał dobrze docisnąć wtyk anteny.
Odpowiedz
powiem Wam że zasugerowałem się tym, że w zafirce teścia jest dokładnie tak samo - sygnał słabiutki jest, rmf zet czy złote przeboje - stacje takie podstawowe i silne potrafią mi zanikać w miejscach w jakich nigdy w żadnym aucie nic się nie działo. Zresztą mam astrę f z radiem car300 i radio chodzi rewelacja .

Ok , wprawdzie za chwilę jadę na rybki biggrinbiggrin na nockę biggrinbiggrin ale jak wrócę i przy okazji wróci do mnie moja Zafira (bo odstawiam ją dzisiaj na wymianę rozrządu i wszelakich płynów) to spróbuje dostać się do anteny - gdzieś nawet widziałem na forum opis jak się tam dostać i nie wyglądało to (czytając) przerażająco smile odpalę szukajkę i odnajdę sobie.

Dziękuję, w sumie to mnie pocieszyliście że nie jest to norma smile
Odpowiedz
To i ja dołączę się do rozmowy mieszkam na zadupiu i odbieram podstawowe stacje zet rmf i wszystkie stacje 1,2,3 do stacji typu rmf maxxx czy eska mam ok 50km i te stacje już słabiutko odbierają co z tym fantem zrobić może separator antenowy coś pomoże jeśli tak to dajcie coś konkretnego na radiu delco cdr 500 była kicha ze stacjami ale po wymianie na pioneera jest to samo
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości