na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 49 17 076 2018-Paż-04, 14:51
Ostatni post: piosk
  {B} Czy da się wyłączyć podświetlenie licznika zaraz po otworzeniu drzwi espionage 0 234 2018-Wrz-05, 19:40
Ostatni post: espionage
  {B} Nie zamykają się lewe tylne drzwi pablomaxim 44 19 315 2018-Lip-11, 17:53
Ostatni post: michal82
Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Prawe drzwi pasażera szumią.
Odkąd zakupiłem zafirę mam problem z szumiącymi przednimi prawymi drzwiami. Szum pojawia się w okolicach 60-70 km/h i wzrasta razem z prędkością. Sprawdziłem uszczelki drzwi i są nie porwane i przylegają poprawnie. Auto jest z 2007 roku i nie jestem jego pierwszym właścicielem. Może ktoś ma jakieś sugestie?
Odpowiedz
Może auto miało jakiegoś dzwona i drzwi nie trzymają geometrii teraz
Odpowiedz
Sprawdź czy pod boczkiem w drzwiach masz naklejoną folie...
Odpowiedz
(2012-Lut-03, 23:21)maglo18 link napisał(a): Sprawdziłem uszczelki drzwi i są nie porwane i przylegają poprawnie
Być może uszczelka "spłaszczyła się" i wygląda ok, ale nie spełnia swojej funkcji bo jest za płaska i nie uszczelnia.
(2012-Lut-04, 04:51)marrybus link napisał(a): MoĹźe auto miało jakiegoś dzwona i drzwi nie trzymają geometrii teraz
A czy drzwi zamykają się lekko, bez rzadnych oporów? Bo rzeczywiście mogą być przegięte lub opuściły się na zawiasach i gdzieś powstaje szczelina. Być może to tylko kwestia regulacji.
Czy sprawdzałeś jak domyka się szyba?
Najlepiej byłoby gdybyś wsadził kogoś za kierwnice a sam usiadł na miejscu pasażera i spróbował zlokalizować miejsce, w którym szumi.
Odpowiedz
Drzwi zamykają się bez problemów nie zauważyłem luzu na zawiasach. Przyglądałem się i lewym drzwiom i prawym i różnic w pasowaniu nie widzę.
Odpowiedz
A folię pod boczkami sprawdzałeś...
Odpowiedz
Wybacz ale z tym boczkiem czekam na wyższe temperatury i na pewno to sprawdzę.
Odpowiedz
Często jak coś jest robione z drzwiami to zrywana jest folia i już nie naklejana z powrotem.W drzwiach na dole są kanały odpływu wody i przez te otwory może być słyszany szum...
Odpowiedz
Wczoraj dobrałem się do boczka i trop z zerwaną folią odpada gdyż jest od nowości nietknięta.
Odpowiedz
zerknij jeszcze na górny narożnik drzwi....ten przy słupka B....jeżeli szum dochodzi  stąd to znaczy, że drzwi się opuściły
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości