na dół
Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CB ZB} dziwne reakcje
Witam

Od bardzo długiego czasu posiadam radio CB firmy Midland w poprzednim aucie sprawowało się bardzo dobrze a po przenosinach do obecnego auta (ZB) ma dziwne akcje.
Kiedy auto jest na postoju radio działa bez zarzutów ale jeśli tylko zacznę się poruszać radio przyśpiesza razem z autem tzn.słychać w głośnikach obroty silnika.
Myślałem że to winna dostrojenia ale jest bardzo dobrze dostrojone,była wtyczka od gniazda delikatnie naruszona więc wymieniłem na nową ale problem nie ustał,dzisiaj podłączyłem inne radio i widzę że problem jest taki sam. Czyli jak to nie jest wina radia to co takiego jest w aucie że ono nie działa poprawnie?
Może ktoś kiedyś miał taki sam problem więc liczę na pozytywne podpowiedzi smile

P.S w czasie jazdy wrzucam na luz żeby się dogadać smile
Odpowiedz
Problem w ZB z traktorem pod maską jest znany że wiele modeli CB zbiera zakłócenia. Próbowałeś podpiąć od kogoś radio z automatyczną blokadą ASC? President Johnny, Harry II i III, Walker, Mtech Legend III, Stabo 3001, 3003
Odpowiedz
Też mam radio Midland 200, na początku było podobnie jak u Ciebie, zakłócenia od wtryskiwaczy, alternatora i kto wie od czego jeszcze (najgorzej było w mieście wzdłuż trakcji tramwajowej). Problem może nie do końca wyeliminowałem przez dodanie filtra przeciwzakłóceniowego na zasilaniu i dołożeniu dodatkowej masy z karoserii na złącze pośrednie na kablu antenowym i da się z tym jeździć
Odpowiedz
Kolego Bamber nie próbowałem z tymi modelami radia ale fajnie że napisałeś o nich bo zastanawiam się właśnie nad zmianą smile

Dzisiaj kolega z pracy doradził mi żebym zamontował pierścień ferytowy on może pomóc w zlikwidowaniu zakłóceń ale ręki nie da sobie za to obciąć,jutro założę ten pierścień i napiszę jakie są rezultaty. Swoją drogą dzięki za pomoc smile
Odpowiedz
Zawsze w miarę mozliwości pomogę, z doswiadczenia miałem chyba z 6 anten i 5 radyjek, temat na bieżąco studiuję. Pozdrawiam
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości