na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Hałas przy włączonej klimatyzacji kanwa1987 2 259 2018-Sie-02, 12:45
Ostatni post: kanwa1987
  [TUT ZB] Zafira - wymiana chłodnicy układu chłodzenia silnika Z19DT szymekmaj 7 22 938 2017-Maj-07, 10:30
Ostatni post: szymekmaj
  {B} temperatura michal82 1 812 2017-Sty-04, 22:10
Ostatni post: michal82
Ocena wątku:
  • 53 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B}Temperatura silnika - jaką osiąga wasze auto przy mrozie a jaka powinna być ?
W lecie nie ma problemu aby utrzymywał temp ok 90*C i tak jest.Zimą szczególnie przy tak niskich temp jest to mało prawdopodobne...chyba,że auto będzie ostro pałowane w mieście.
Odpowiedz
Ja wczoraj jadąc traskę obserwowałem wtest mode i było tak:

Temp około -16*, 86* złapała po ok 7km w trasie do 70 (biała droga) pokrętło na godz 3ej, nawiew 2.

Potem gdy już się nagrzała to widzialem jak pracował termostat i raz przymykał i pozwalał trzymać na ok 92/3* na małym, raz na jakiś czas otwierał na duży i spadąło szybko do 82. Potem już na Zakopiance nie zwracałem uwagi wink
Odpowiedz
Ostatnio było  -22 i jechałem przez miasto 10km, dość ostro żeby ją rozgrzać. Niestety tylko 75 stopni....mimo, że mam zasłoniętą chłodnicę...może już termostat pada.....ale chyba jednak za mały dystans..... i za duży mróz
Odpowiedz
Jak ostatnio przy -24 jechałem w trasie to temperatura była w granicach 80 ale jak stanąłem trochę w korku to zaraz zjechała na dół skali..
Odpowiedz
Wczoraj w Toruniu wielkiego mrozu nie było,bo tylko -9*C.Film poniżej przedstawia temperaturę jaką osiąga silnik za zasłoniętą chłodnicą.Prędkość widoczna na filmie,5 bieg i płaska droga.
W mieście po przegonieniu auta od świateł do świateł temp wzrosła max do 93*C

Film arrow
Odpowiedz
Napisz jak umieściłeś i do czego oraz ile % chłodnicy przysłoniłeś  ?
Odpowiedz
Między wentylator klimy a belkę wsadziłem gruby karton wielkości chłodnicy tak,ze jest cała zasłonięta.
Odpowiedz
(2012-Lut-08, 13:50)Marki link napisał(a):Między wentylator klimy a belkę
Czy demontowałeś grila ??
Odpowiedz
Tak oczywiście gril trzeba zdemontować,bo inaczej się tam zasłony nie wciśnie.
Odpowiedz
u mnie po ok. 10 km po mieście temperatura w TM 93 stopnie (-9 temp. zewnętrzna), normalnie (przy dodatnich temperaturach) nagrzewa się do 100-105 stopni.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości