na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Hałas przy włączonej klimatyzacji kanwa1987 2 269 2018-Sie-02, 12:45
Ostatni post: kanwa1987
  [TUT ZB] Zafira - wymiana chłodnicy układu chłodzenia silnika Z19DT szymekmaj 7 22 949 2017-Maj-07, 10:30
Ostatni post: szymekmaj
  {B} temperatura michal82 1 813 2017-Sty-04, 22:10
Ostatni post: michal82
Ocena wątku:
  • 53 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B}Temperatura silnika - jaką osiąga wasze auto przy mrozie a jaka powinna być ?
Do pracy mam 7,2 km i przy kilkunastostopniowych mrozach na mecie wskazówka temperatury nawet nie drgnie ale leci lekko ciepłe powietrze z nawiewu . Po zasłonięciu całkowicie chłodnicy przy - 18 stopniach wskazówka temp lekko się podniosła i zrobiło się cieplej w kabinie . Dziś wracając z pracy  ( godz. 15.15 temp. -2stopnie ) , chłodnica zasłonięta ,ok 80 stopni pod domem . (ZA)
Odpowiedz
Bez Webasto to słabe te grzanie niestety  :20:
Odpowiedz
Fakt długo te nasze Zafirki się nagrzewają!
Odpowiedz
Czytam wasze posty i jestem trochę zdziwiony, że aż tak wolno się wasze ON nagrzewają w porównaniu z moja PB, faktycznie mam przysłoniętą w części chłodnicę i po jakimś nie długim 1-3min grzania na wolnych obrotach (aż żona przyjdzie sad ) rano to po przejechaniu 2-3 km już zaczyna się robić ciepło w aucie na wet jak jest temp ok -20 a po przejechaniu 4-6 km temp dochodzi już do 80C smile ...tylko co z tego jak mam zrypany jakiś czujnik w reduktorze i na gaz mi się tak szybko nie przełącza jak powinien sad
A i zaznaczę, że jak teraz nie ma śniegu i takiej wilgoci i nie trzeba skrobać szyb z zewnątrz to jeżdżę na pozycji "auto" (mam automatyczną klimę.)  i odnoszę wrażenie, że dużo szybciej się nagrzewa kabina jak się automatycznie zwiększa prędkość nawiewu, niż jak muszę odszronić szyby  i wymuszam sam prędkość dmuchawy i wiadomo na początku wieje zimnym sad
Odpowiedz
Jacek to jest generalnie bolączka wszystkich diesli nie wyłączając Zafiry A czy by B, które zdecydowanie wolniej niż benzynowe nagrzewają się
Odpowiedz
(2012-Lut-09, 12:02)Mietas link napisał(a):acek to jest generalnie bolączka wszystkich diesli nie wyłączając Zafiry A czy by B, ktĂłre zdecydowanie wolniej niĹź benzynowe nagrzewają się

Pewnego czasu wyjeżdżając na wschód, w moim autku był komplet aku., jeden zestaw do webasto a drugi do zasilania całej reszty, to było wyzwanie tak jechać, by naładować te baterie...
By nie było OT,
No niestety, konstrukcja silnika diesla ma to do siebie, że będą z tym problemy w czasie zimy.
Ba, na wolnych obrotach, temp. wręcz potrafi spadać do zera.

Odpowiedz
A ja od 3 lat stosuje zasłonki na kratki wlotowe, zarówno te na dole jak i na gril. Wydaje mi się, że to nie o to chodzi aby ciecz chłodząca(a w tym wypadku ogrzewająca) nie wystudzała się w układzie bo na to nie pozwoli (sprawny) termostat lecz o  to aby motor nie był zbyt wychładzany przez pęd lodowatego powietrza. Poza tym pełne zasłonięcie chłodnicy może w pewnych sytuacjach doprowadzić do przegrzania silnika i klapa.
Odpowiedz
Dziś -19 stopni i wycieczka na dworzec jakieś 11 km. Auto po jakiś 6 km chwyciło 75 stopni przy obrotach 2-2.5 tyś i tak praktycznie trzymało do końca, czyli przez jakieś 4 km. Chwilę czekałem na dworcu, temp spadła do 50 stopni i w drodze powrotnej znów 75 stopni. Postanowiłem więc ją lekko przegonić trzymając przez jakieś 2 km 3-3.5 tyś. Auto bardzo szybko chwyciło prawie 90 stopni i potem, mimo że zszedłem z obrotów na 2.5 tys, już trzymała temp około 85-87 stopni. Wniosek? Po rozgrzaniu turbiny warto auto mocniej dogrzać wyższą prędkością obrotową i powinno już trzymać temperaturę min. powyżej 80 stopni. 
[Obrazek: 992fa76c59a5f3eem.jpg]
Odpowiedz
Przy -15 do -20 stopni jakie były do tej pory na trasie do pracy około 11km temperatura 61-64 stopnie.....
Odpowiedz
no to odgrzejemy kotleta
ja dzisiaj trasa Ruda Sląska - Tarnowskie Góry - Ruda Śląska około 70km. temp. na zewnątrz + 13 stopni jazda miedzy 2000/2500 obr/min. a na testmoode wskazania od 72  stopnie do 82 stopnie  26 raz podskoczyło do 86 ale zaraz spadło do 80. czy to walniety termostat ?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości