na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LPG do ZB 2.0 240 KM MarvinK 12 9 953 2017-Gru-03, 10:40
Ostatni post: Korando1245
  {LPG} Zafira B 1.6 a LPG-jakie problemy szymgor 13 16 299 2017-Lis-18, 22:06
Ostatni post: Bartolommeo
  Butla LPG o średnicy 650 mm w Zafirze B ??? progeno 2 1 613 2017-Maj-12, 22:29
Ostatni post: firek
Ocena wątku:
  • 22 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{LPG ZB} Z16XEP LPG - ciężkie odpalanie
Ostatnio przejechałem 12 km na benzynie i silnik został na niej wyłączony. Ale rano tez był problem z odpalenie. Czy taka odległość to za mało - potrzebny dłuższy dystans?
Odpowiedz
PoprĂłbuj tak z 2 dni na benie i zobaczymy
Równie dobrze może zawór odcinają od gazu do końca się nie dotykać, i będzie też taki problem. I pierwszy i drugi przypadek już miałem. Dużo jeżdżę, na wielu stacjach tankuję i czystość LPG jest bardzo umowna
Odpowiedz
A czy może być problem z przepustnicą? Zauważyłem, że jak w trakcie odpalania dodam mu gazu te słyszę, że lepiej załapie.
Odpowiedz
Przepływomierz wyczyszczony ale żadnej poprawy nie zauważyłem. Dziś wyczyściłem przepustnicę, jutro jak silnik ostygnie zobaczymy czy coś pomogło. Od dziś pojeżdżę kilka dni na benzynie zobaczymy z jakim skutkiem.
Odpowiedz
Tylko jeszcze czy przepustnica po założeniu zaadoptowała się sama.
Odpowiedz
Przepustnicę czyściłem tylko sprayem po zdjęciu węża powietrza i na odpalonym silniku. Nie wiem czy w takim wypadku trzeba coś zaadoptować?
Odpowiedz
Czyszczenie przepustnicy za pomocą spray'a to za mało. Spójrz pod adres: http://klubzafira.pl/forum/silnik-23/ser.../#msg64770 i zobacz jak może być zanieczyszczona przepustnica. Tego spray'em nie wyczyścisz. Trzeba wszystko rozebrać i oczyścić nożykiem i chemią do metalu.

Do Bamber'a: Rozwiń temat adaptacji przepustnicy, bo nie kumam.
Odpowiedz
czasami po złożeniu i ponownym zamontowaniu sama się zaadoptuje a czasami trzeba podłączyć komp i nim  zrobić adaptecję. Polega to na tym iż przepustnica ustawia i wyznacza sobie skrajne położenia otwarcia i zamknięcia. Źle zaadoptowana może robić problemy.
Odpowiedz
Rozumiem, że ustawienia przepustnicy są zapisane w komputerze i poprzez oprogramowanie można je jeszcze raz zmodyfikować.
Z samonaprawą to chyba przesadziłeś  4 , jak samochód może się sam adaptować? Ja swojej przepustnicy nie adoptowałem po czyszczeniu, są odczuwalne efekty?
Odpowiedz
(2014-Sie-16, 19:04)Ron link napisał(a): Z samonaprawą to chyba przesadziłeś  , jak samochĂłd moĹźe się sam adaptować?
Nie pisałem o samonaprawie bo jak coś zepsute to samo się nie naprawi. Nie pisałem o adpatacji samochodu a przepustnicy. Jak kiedyś słyszałeś jak się  odbywa adaptacja a przypuszczam że nie, skoro nie wiesz na czym to polega, to zakładasz poskładaną przepustnicę po np czyszceniu. Włączasz zapłon i słychać bzzzzz i bzzzzzz i jest po adaptacji. Jak samochód nie chodzi jak powinien po prostu się niezadaptowała. Adaptacja nie polega na naprawie a na elektronicznym ustawieniu jej położeń.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości