na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.2 Z22YH - p0301, ECN030101 oraz p1191, ECN119152 Kaliope 17 11 973 2015-Lis-13, 16:24
Ostatni post: Dyzio Abram
  {B} 2.2 Z22YH - tryb awaryjny, wymiana regulatora lub/i pompy belinea 0 1 436 2015-Sie-05, 15:49
Ostatni post: belinea
  {B} 2.2 Z22YH - cieknie olej, niewielkie ilosci 'majonezu' pod korkiem belinea 15 2 573 2015-Sty-06, 10:08
Ostatni post: belinea
Ocena wątku:
  • 55 głosów - średnia: 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.2 Z22YH - kilka pytań
na 17 wygląda ładniej, ale komfort na pewno lepszy na 16...i taniej kupić komplet gum. Ja jeżdzę na fabrycznych 16 i jeździ się bardzo pozytywnie
Odpowiedz
Mozecie mi odpowiedziec na jedno pytanie odnosnie tego odbijania kierownicy w zaleznosci (podejrzewam) od nierownosci na drodze. Oczywiscie mam porownanie do innych aut, ktorymi tez poruszam sie po tych samych drogach w miescie, i odczucie jest wyrazne. Nie jezdzilem natomiast wczesniej na 18ach (i wogole malo wiem o charakterystyce jazdy na takich kolach). Czy to moze byc kwestia geometrii, zbieznosci? Czy moze po prostu typ kol/opon?

Jutro i tak zjezdzam do mechanika na pare mniejszych robotek wiec podpytam, ale interesuje mnie tez Wasza opinia
Odpowiedz
Jak masz obeznie 18-ki to bardzo kiera reaguje na nierównośc, przykładowo jak wpadniesz na takich kapciach w koleiny to nie trzymając mocno kiery auto pojedzie jak one chce a nie jak Ty chcesz.
Odpowiedz
'obeznie'... zgaduje, ze chodzi o 'obecnie'.

No ale to brzmi dosc niebezpiecznie. I ludzie tak jezdza bez zadnych obaw? Szczegolnie po krajowych?
Odpowiedz
Jeszcze o cos Was zapytam. Czy jakies macie sposoby (dodatkowe od standardowych, czyli alarmu, blokady kierownicy itp) na zabezpieczenie auta przed kradzieza? Czy generalnie nalezy uznac, ze jak sie zlodziej uprze to i tak ukradnie? smile
Odpowiedz
Mój kolega mechanior robił odcięcie na gnieździe do kompa i gdzieś na zapłonie, sprawdzone. W ciągu jednego tygodnia na jednym osiedlu chcieli zabrać jego i kolegi A4. Rzowalili stacyjki, podpięli się kompem i lipa obydwa auta zostały. Na upartego lawetą wywiozą były takie przypadki.
Odpowiedz
A z Zafirami jak tam? Chyba niezbyt chodliwe wsrod zlodziei? Pytam bo juz ktos zdazyl sie krecic wokol auta na parkingu (podjechal, gadal przez telefon, obszedl auto, wsiadl do swojego i nadal gadajac przez telefon odjechal - doslownie pare minut temu wg relacji malzonki). Niestety nie dalo rady spisac numerow za wczasu
Odpowiedz
nie słyszałem o ani jednej kradzieży ZB
Odpowiedz
Witam ponownie... sorki, ze tak wypytuje nieustannie ale staram sie o ZB dowiedziec jak najwiecej w tym pierwszych dniach uzytkowania smile

Na co powinienem zwrocic uwage (jakie testy przeprowadzic) aby miec pewnosc, ze auto jezdzi z pelna moca? Nie wiem czy to mozna porownywac 1 do 1, ale wczesniej mialem paska z tiptroniciem, 130km, i mocy czuc bylo wiecej niz przy tych 150km w Zafirze. Rozumiem, ze auto wieksze, ciezsze, ale i tak wydaje mi sie, ze powinno ciagnac troche mocniej
Odpowiedz