na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Nie działające szyby i głośniki w tylnych drzwiach mleczny87 3 358 2018-Sie-01, 07:55
Ostatni post: olek
  {A} Problem z zamkiem tylnej klapy Zafira A puszek36 2 337 2018-Lip-18, 21:21
Ostatni post: oki Darek
  {A} brak ABS i TC , nie działa prędkościomierz darkb 12 2 703 2018-Cze-05, 06:31
Ostatni post: rafael
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z licznikiem kilometrów nie wyświetla przebiegu.
Witam mam mały problem z podświetlanie kilometrów na wyświetlaczu przebiegu. tydzień temu wyświetlacz przestał działać wiec stwierdziłem ze czas na wymianę żarówek na Ledy dzisiaj wszystko złożyłem licznik dalej nie działał  wiec wziolem  się za bezpieczniki. Po wyciągnięciu wszystkich bezpieczników po kolei nic nie znalazłem kiedy przekręciłem kluczyk    eureka wyświetlacz działa zarówno stara żarówka jak i nowa. Problem jest teraz taki ze po przekręceniu kluczyka wyświetlacz działa prze 10s i gaśnie  a czasami sie wogole nie wlacza. Gdzie moge znalezsc usterke prosze dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Odpowiedz
U mnie pamietam podobna sytuacje ze 3 lata temu i skonczylo sie na wymianie licznika,tyle ze u mnie po wymianie zarowki nadal licznik nie dawal znakow Ĺźycia...
Odpowiedz
U mnie w tym momencie nie swieci  po wymianie 4 dni temu raz świecił raz nie teraz czarny
Odpowiedz
Hmm jest późno i chyba czegoś nie trybię, możesz napisać co nie działa?
Podświetlenie licznika cyferblatów czy  poświetlenie wyświetlacza LCD kilometrów?
Ogólnie to wszystkie żarówki od podświetlenia licznika i tego LCD są połączone równolegle razem i idzie do nich masa ze złącza pin2 ale to przy braku tej masy nie było by np. kontrolek kierunkowskazów i długich.
Zasilanie tych żarówek +12V PWM to pin złącza nr.36 i idzie zasilanie bezpośrednio z multimetru z regulacji jasności, tej samej co idzie między innymi na wyświetlacz TID/MID lub konsolę środkową pokręteł.
Jeśli nie masz podświetlania żarówek to bym sprawdził obecność tego napięcia na złączu licznika, a następnie same złącza.
Zapinasz licznik zapadką czy tylko wkładasz w złącze?

Odpowiedz
Witam chodzi o wyswieltacz LCD kilometrów zapinam go na złączkę długie światła mam kierunkowskazy  regulacja rozjaśnienia tez działa. Co masz na myśli złącze 36Huh? Czy jest możliwości ze ta żarówka nie    styka dobrzeHuh?   
Odpowiedz
złącze miałem na myśli tez z zapadka co się dociska
Odpowiedz
jest ok zrobione dzięki za pomoc złącze poczyściłem działa
Odpowiedz
To super że się udało.
Dla ciekawości podam ze dzisiaj coś mnie naszło i rozebrałem licznik aby specjalnie zobaczyć jak zasilana jest ta żarówka od LCD i tutaj mój błąd ona nie jest równolegle podłączona z pozostałymi tak jak  myślałem.
Gorzej ktoś miał wizję i fantazję.
Ta żarówka bierze zasilanie +12V z tego dużego złącza PINem 4 ale przez diodę i zasilanie idzie bezpośrednio do złącza żarówki przy okazji do stabilizatora napięcia +5V elektroniki zegarów.
Masa tej żarówki nie jest podłączona bezpośrednio do masy ale idzie na Układ scalony UN2003A  pin 10 i 11 w którym są zawarte tranzystory załączające masę dla tej żarówki.
Układ ten ma sterowanie  pin 6 i 7 poprzez rezystor z procesora głównego który steruje tym scalakiem UN2003a aby załączyć żarówkę od podświetlania LCD.

Po co to tak zrobili nie mam pojęcia przerost formy nad treścią, nie wystarczyło zrobić tej żarówki zasilanej na stałe po stacyjce?
I tutaj nasuwa się tylko pewna uwaga, nie robić zwarć na złączu tej żarówki ponieważ można ubić ten scalak sterujący który ma max wydajność 500mA (6W) i kosztuje ok 1,5zł
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości