na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Zderzak przedni, otwory na spryskiwacze MARCEL! 14 3 888 2016-Sty-29, 18:34
Ostatni post: MARCEL!
  {A} Zderzak przedni - usterki, uszkodzenia, wymiana, naprawa emjot 6 3 016 2012-Lis-02, 09:55
Ostatni post: Jacek2308
Ocena wątku:
  • 48 głosów - średnia: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ZA] zderzak zamiennik vs używany oryginał
Przy awarii zawsze mamy sam problem: nufffka oryginalna część, używany oryginał czy też zamiennik ( ale jaki?).
Przy założeniu że autem będziemy jeździć np 2- 5 lat a część ma znaczący wpływ na pracę silnika lub zawieszenia wybór nasuwa się sam - Część nowa oryginalna.
Problem pojawia się  w momencie gdy część jest używana sporadycznie a autko ma już "swoje lata" a każde wpakowane w auto 100 zł to "podniesienie jego wartości o 2% smile

Niestety parę dni temu "ktoś" uszkodził w mojej Zośce zderzak i stłukł lewy halogen. Zderzak wcześniej czy później i tak miał iść do wymiany. Prawy halogen miał pęknięcie i też czekała go wymiana szkiełka.  Po stłuczce lewego pojawia się pytanie "A może zakupić dwie podróbki?" Na alle..... najtańsze halogeny znalazłem po 40-50zł /szt

Warto taki kupić czy jednak iść w używkę?
Odpowiedz
Ja bym poszedł w oryginał używany.
Z podróbkami czasem jest tak że są prawie identyczne ale nie do końca, szczególnie z plajstikami tak jest. Np zaczepy mogą być  nie dokładnie w miejscach montażu lub jak mi się zdarzyło, ucho było na tyle cienkie lub z nieodpowiedniego tworzywa że przy montażu pękło. I oprócz słów uznania dla producenta które momentalnie wypowiedziałem, miałem problem !!!
Takie moje doświadczenia. Tym bardziej używany oryginał, że jest duża szansa że dostaniesz zderzak w kolorze nadwozia i odpada lakierowanie  42
Odpowiedz
Z lamp, reflektorów itp nowe zamawialiśmy do aut po dzwonie zamienniki tylko Depo, jak pisałem wcześniej idą na 1 montaż w innych markach. Nigdy nie było problemu z dopasowaniem/ustawieniem itp. Natomiast zamienniki typu TYC odradzam szczerze.
Odpowiedz
Jeżeli  chodzi o zderzak to dokładnie o tym samym myślałem..... lub naprawa/ lakierowanie swojego bo zaczepy są ok a zderzak jest tylko porysowany (da się go naprawić)

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości