na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 215 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
  {A} Piszczenie z przodu znika przy hamowaniu i skręcaniu kazoo99 3 1 406 2016-Lip-26, 12:34
Ostatni post: racool
  {A} Zawieszenie tylne - jakie sprężyny? marwisn 57 25 269 2016-Mar-26, 16:12
Ostatni post: warzo
Ocena wątku:
  • 82 głosów - średnia: 2.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zawieszenie przednie - coś stuka z przodu na dołkach?
Witam wszystkich i proszę o poradę. Od jakiegoś czasu na mojej lokalnej "autostradzie" zacząłem słyszeć jakieś stuki z przodu w zawieszeniu. Czy to skończyły się już końcówki drążków? (wymieniane w zeszłym roku) a może coś z wahaczem? Mam  wrażenie też, że zaczęło trochę bujać w "koleinach". Więc pewnie coś z wahaczem? Proszę o poradę.
Dodam, że zwiększenie głośności w radiu nie pomaga. 15
Odpowiedz
Ja obstawiam łącznik stabilizatora wink
Czy jak "pchniesz" nogą koło w kierunku przodu lub tyłu auta to koło się przesuwa? Jeżeli tak to mogą być tuleje na wahaczu.
Ale najprędzej łączniki.
pozdr
Odpowiedz
Łączniki wymieniane w zeszłym roku.

Odpowiedz
Moim zdaniem drążki stabilizatora - koszt od 35 do 90 zł zależy od firmy . wymienisz sam, bo nie ma z tym żadnego problemu. Tylko trzeba koła ściągnąć .
Odpowiedz
Dokładnie, łączniki stabilizatora, złap za niego i szarpnij, na 99% łącznik będziesz miał w ręku, a śruba z główka zostanie wink
Odpowiedz
(2012-Mar-15, 21:19)Piolo link napisał(a): Łączniki wymieniane w zeszłym roku.
to akurat nie jest wyznacznik wink

Złap ręką za łącznik poruszaj w poziomie jak wyczujesz luz to masz winowajce.
A jak nie chce Ci się "babrać" zapraszam na stacje diagnostyczną...za 20-30 dyszki wjedziesz na szarpaki i wylizie co ma wyjść wink
Odpowiedz
Woytas, przecież wiesz, że swoich kobiet nie daję w obce ręce. 35 Sam se "pobabram"  16 ...mówicie, że łącznik?
Odpowiedz
(2012-Mar-15, 21:21)Woytas link napisał(a): A jak nie chce Ci się "babrać" zapraszam na stacje diagnostyczną...za 20-30 dyszki wjedziesz na szarpaki i wylizie co ma wyjść wink
Wyobraź sobie, że mój syn ( z audi) właśnie był raz potem drugi na stacji diagnostycznej i rozkładali ręce. pojechał do gościa co ustawia zawieszenie i okazało się, że górna śruba od amora się poluzowała. Tylko tam wszystko zabudowane i nawet nie było widać. Naprawa trwała 20 minut i wszystko OK! A przedtem myślał, że mu się koło oderwie.
Odpowiedz
A może górne gumy amorka i łożysko ?? Ja też mam stuki w przednim zawieszeniu i cały dół sprawdzony i co trzeba wymienione a stuk pozostał (ale mniejszy - końcówki drążka też stukały i miały luzy). U mnie jeszcze muszę sprawdzić właśnie te gumy i łożyska. Może to samo być u Ciebie
Odpowiedz
Może jeszcze sprawdź gumy stabilizatora, też potrafią pukać! Łatwo to sprawdzić, chwyć Zośkę za relingi i bujaj na boki, przydałby się ktoś do pomocy co by ucha nastawił w okolicach zawieszenia a najlepiej złapać ręką za łącznik lub stabilizator,wtedy na pewno wyczujesz jeśli będzie gdzieś luz razz
Hałas z uszkodzonego łożyska lub poduszki amortyzatora dobiega z góry więc łatwo to ocenić.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości