na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 210 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
  {A} Piszczenie z przodu znika przy hamowaniu i skręcaniu kazoo99 3 1 401 2016-Lip-26, 12:34
Ostatni post: racool
  {A} Zawieszenie tylne - jakie sprężyny? marwisn 57 25 257 2016-Mar-26, 16:12
Ostatni post: warzo
Ocena wątku:
  • 82 głosów - średnia: 2.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zawieszenie przednie - coś stuka z przodu na dołkach?
Stawiam na łączniki drążka stabilizatora, rok na naszych ,,autostradach" to i tak dużo.
[img alt=polizei]http://klubzafira.pl/forum/Smileys/mhEmotikon24/policja-91.gif[/img]
Odpowiedz
Piolo ja również wymieniam średnio co 12 miesięcy łączniki, ja obstawiam na nie. Tylko nie kupuj tych z tworzywa sztucznego bo są raczej kiepskie. Cena w ich przypadku nie jest wyznacznikiem jakości wink.
Odpowiedz
No właśnie dziwi mnie, bo chyba w zeszłe wakacje wymieniłem na metalowe.... 26 ale może już przyszedł na nie czas. Może uda się zajrzeć w weekend to się okaże. Jeszcze nie wiem w jakim stanie są amory...ale to też się okaże, niebawem przegląd to zobaczymy.
Odpowiedz
Ja u siebie wymieniam łączniki średnio raz na rok czyli co 30 tys kilometrów,oczywiście luzy ma tylko prawy ale wymieniem komplet..
Odpowiedz
Ja też na jesień wymieniałem , łącznik stabilizatora , widać że to taki słaby punkt naszych Zosiek,a objawiało sie to własnie stukami.
Odpowiedz
(2012-Mar-16, 13:58)micaddo link napisał(a): widać Ĺźe to taki słaby punkt naszych Zosiek,
...chyba nie taki słaby, ja w swojej ZA wymieniałem po raz pierwszy przy 250tys. i wcale jeszcze mocno nie pukały (tz.tylko prawy) powód jest chyba inny, ale to wszyscy wiedzą więc nie będę się powtarzał razz
Odpowiedz
(2012-Mar-16, 15:48)DaReK7 link napisał(a): ...chyba nie taki słaby, ja w swojej ZA wymieniałem po raz pierwszy przy 250tys. i wcale jeszcze mocno nie pukały (tz.tylko prawy) powĂłd jest chyba inny, ale to wszyscy wiedzą więc nie będę się powtarzał razz
w sumie masz rację,w poprzednim aucie też musiałem wymieniać,a drogi po których jeździłem przez dłuższy okres  były w fatalnym stanie,może tu tkwi problem.
Odpowiedz
Drogi na pewno i mają znaczenie ale ja w nowej Astrze miałem zrobione ponad 100tys jak sprzedawałem i też nie wymieniałem..
Odpowiedz
Zobaczymy ile teraz pojeżdżę , łączniki wymieniane w serwisie opla.Dodam ,że ja kupiłem Zośkę z uszkodzonymi już łącznikami,a dokładnie jednym.
Odpowiedz
Witam! mam podobny problem - stukanie z prawej strony przód na wybojach i nierównej powierzchni. na kanale okazało się że siadł amortyzator- ostatnio po wjechaniu w dziurę nie małą ok. 30cm amor minimalnie się wygiął i zrobił się mokry . byłem sprawdzić i musiałem poprawić geometrie kół (dlatego że zaczęło zdzierać opone z lewej strony). Jutro jestem umówiony z mechanikiem na wymianę amortyzatorów. kupiłem amory KAYABA gazowe + nowe odboje. myślę że wybór dobry i mam nadzieje że nic więcej nie będzie do wymiany... poza ustawieniem na nowo geometrii kół. odpowiem po naprawie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości