na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 215 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
  {A} Piszczenie z przodu znika przy hamowaniu i skręcaniu kazoo99 3 1 408 2016-Lip-26, 12:34
Ostatni post: racool
  {A} Zawieszenie tylne - jakie sprężyny? marwisn 57 25 269 2016-Mar-26, 16:12
Ostatni post: warzo
Ocena wątku:
  • 82 głosów - średnia: 2.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zawieszenie przednie - coś stuka z przodu na dołkach?
Ja mam podobny problem, ale u mnie, podejrzewa się łożysko mcphersona .. Autko jak się toczy i jest jakaś nawet minimalna nierówność to puka z przodu po prawej stronie.
Odpowiedz
A może najpierw podjedź na stację diagnostyczną w celi kontroli zawieszenia. Taki zabieg przynajmniej u nas kosztuje 30 zł a dużo można się z niego dowiedzieć wink.
Odpowiedz
(2012-Mar-19, 17:36)michupoz link napisał(a): Witam! mam podobny problem - stukanie z prawej strony przĂłd na wybojach i nierĂłwnej powierzchni. na kanale okazało się Ĺźe siadł amortyzator- ostatnio po wjechaniu w dziurę nie małą ok. 30cm amor minimalnie się wygiął i zrobił się mokry . byłem sprawdzić i musiałem poprawić geometrie kół (dlatego Ĺźe zaczęło zdzierać opone z lewej strony). Jutro jestem umĂłwiony z mechanikiem na wymianę amortyzatorĂłw. kupiłem amory KAYABA gazowe + nowe odboje. myślę Ĺźe wybĂłr dobry i mam nadzieje Ĺźe nic więcej nie będzie do wymiany... poza ustawieniem na nowo geometrii kół. odpowiem po naprawie.
Zafira naprawiona. Amory wymienione na gazowe kayaby - doszło jeszcze ustawienie kątów i zbieżności. Całkowity koszt to 560zl. Po naprawie jazda to przyjemność - auto troszkę sztywniejsze ale super trzyma się drogi ( w zakrętach j na wybojach).
Odpowiedz
U mnie źródłem pukania były nie dokręcone śruby w mocowaniu sanek. Dociekliwy mechanik znalazł, się natrzęsłem kołem z dobre 5 minut wink
Odpowiedz
Koledzy, a czy przy wymianie łączników trzeba mieć nowe elementy mocujące (nakrętki) czy można użyć starych? jeżeli trzeba dać nowe to czy można gdzieś kupić same te nakrętki? pytam bo mogę kupić łączniki GM w dobrej cenie ale bez nakrętek.
Odpowiedz
Nakrętki są samokontrujące więc wypadało by założyć nowe wink
Odpowiedz
dzięki Marek.
Rozumiem, że dostanę takie nakrętki w jakimś zwykłym sklepie (np. markecie budowlanym)?
Odpowiedz
Raczej obstawiam motoryzacyjny, będą wiedzieli przynajmniej jaki gwint itp. smile
Odpowiedz
wszystko jasne, można dostać w ASO, ok. 5 pln/szt nr GM 350888, jakby ktoś był zainteresowany łącznikami GM (50 pln/2 szt) to proszę pisać PW
Odpowiedz
Jeśli chodzi o zawieszenie przednie naszych zosiek to najczęstszą bolączką są właśnie łączniki stabilizatora zawsze wymieniam komplet i to w zasadzie co roku po zimie. Ostatnio zapłaciłem 150 PLN (części i robocizna), ale byłem przy mechaniku i wymiana prosta jak konstrukcja cepa na dobrą sprawę nawet kanał nie jest potrzebny.
Także ja mam zosię już 3 lata i w przednim zawieszeniu robiłem tylko końcówki stabilizatora więcej nic i oby tak dalej. 18
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości