na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 211 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
  {A} Piszczenie z przodu znika przy hamowaniu i skręcaniu kazoo99 3 1 401 2016-Lip-26, 12:34
Ostatni post: racool
  {A} Zawieszenie tylne - jakie sprężyny? marwisn 57 25 257 2016-Mar-26, 16:12
Ostatni post: warzo
Ocena wątku:
  • 82 głosów - średnia: 2.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zawieszenie przednie - coś stuka z przodu na dołkach?
Dziadek mój fachmann wymienił ich dość dużo i reklamacji żadnej.
Odpowiedz
Witam ja mam prawie to samo co kolega też mi coś puka z przodu w prawym kole a zwłaszcza jak jade po nie równościach a końcówki drążków były wymieniane w sierpniu razem z sworzniem wahacza . I zbieżność też była ustawiana i zaczeła mi ściągać na lewą strone
Odpowiedz
Hm a może łącznik stabilizatora?!
Mi pukało z przodu też wymieniłem końcówki drążków, łączniki stabilizatora i gumy pod stabilizatorem i ucichło wszystko
Odpowiedz
Witam, mam taką zagwozdkę coś bardzo stuka/szura/wali z przodu gdy auto przejeżdża przez poprzeczne przeszkody próg zwalniający/duża dziura , taki dźwięk szurania/przesuwania i stuk na końcu, odgłos dochodzi z lewej strony i niestety ta lewa strona siedzi znacznie niżej (parę cm) niż prawa, podejrzewam coś z mcphersonem, łożysko lub amor, wymienić trzeba parami czyli cały przód więc koszty będą znaczne (przypuszczam ok. 2tys) bo być może sprężyny też,, Zosia już swoje lata ma i przebieg też (280kkm) , nie wiem czy warto inwestować w nowe części czy nie kupić używanych kolumn, przerabiał ktoś taki temat? pozdrawiam
Odpowiedz
Mam podobny problem jak kolega wyżej pisał i po przejeździe przez leżącego policjanta słychać takie dziwne skrzypienie i coś jak by przeskakiwała sprężyna. Do tego zauważyłem, że opony na przedniej osi zaczęły mi ząbkować (a mają 2 tyś km). Czy to może być wina poduszki i łożyska amortyzatora?
Odpowiedz
Ja bym sprawdził ceny nowych części, co do używek - to ja już mam mieszane uczucia - może być że niewiele się różnią od nowych.
Zgrzytanie i obniżenie samochodu z jednej strony to raczej pęknięta sprężyna - owszem amory i sprężyny powinno się wymieniać parami ale warto sprawdzić zwłaszcza amory bo mogą być jeszcze dobre.
Ząbkowanie opon to już więcej do sprawdzenia bo oprócz amorów mogą też być luz na wahaczach czy układzie kierowniczym, więc do oblukanie całość układu jezdnego,kierowniczego i napędowego, ale też jakość opon może być problemem.
Odpowiedz
Przegląd miałem w kwietniu i nie wyszły żadne luzy. Nawet prosiłem diagnostę, żeby dobrze sprawdził na szarpakach i nic nie wyszło. Amortyzatory po 78 % zarówno prawa strona jak i lewa. Opony Unirolay Rainsport 3. Z tyłu są gładkie, a przód zaczął ząbkować. Jedyne co mi właśnie przychodzi do głowy to ta poduszka z łożyskiem amortyzatora, bo ewentualnie tam jak coś może mieć luz (no i ten dźwięk przeskakującej sprężyny). W układzie kierowniczym luzów też "nie zauważyłem" bo można puścić kierownicę i auto jedzie prosto.
Co do tych części używanych to ja osobiście w takie elementy zawieszenia, hamulcowy się nie bawię. To że ładnie wygląda, nie znaczy, że jest dobre.
Odpowiedz
Dj - tylko wiesz diagnosta nie koniecznie będzie miał wiedzę jak poprawnie sprawdzać zawieszenie - to nie koniecznie są mechanicy a w szczególności podwoziowi, poza tym na szarpakach nie koniecznie wszystko wyjdzie bo samochód stoi na kołach.
Dość często na stacji SKP pracują inżynierowie mechanicy bez praktyki (oszczędności) i może się zdarzyć że nawet nie wie gdzie brechę włożyć i jak.
Jeżeli amory masz 78%, nie ma śladów wycieku, to szkoda je wymieniać - nowe zdarzają się gorsze (info od diagnosty z SKP - ale z doświadczeniem) ale górne mocowanie i same sprężyny to już do przeglądu.
Odpowiedz
Nie no amortyzatorów to nawet nie planuje zmieniać. Wygladaja bardzo dobrze, tylko że z tego wszystkiego to mi właśnie tylko poduszki z łożyskami amortyzatorów do głowy przychodzą. Już nawet zamówiłem lemfordera, a w przyszłym tygodniu Zośka na warsztat. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości