na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka {A} Sprzęgło pravyy 1 265 2018-Paż-16, 10:10
Ostatni post: bartf
  {Info} wymiana skrzyni mul123 1 280 2018-Lip-03, 16:47
Ostatni post: Mietas
  {A} Wymiana przegubu wewnętrznego wraz z półosią Jaro 22 11 078 2016-Wrz-16, 18:38
Ostatni post: Jędrek Z
Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Sprzęgło, koło dwumasowe - wymiana, diagnoza, objawy oraz koszt naprawy
Jak w temacie. Chciałem robić sam, ale brak czasu i pogoda nie sprzyjają  16 .

W Poznaniu w warsztacie sieciowym zawołali 1600 pln. Pytanie do Was koledzy ile taka przyjemność kosztuje w Waszej miejscowości.

Zakładam, że w małej miejscowości cena będzie lepsza i warto będzie przejechać te kilkadziesiąt kilometrów. Chcę to zrobić w normalnym zakładzie gdzie dostanę fakturę i gwarancję na usługę.

Czy możecie się podzielić swoimi doświadczeniami w tym temacie.
Odpowiedz
Polecam, korzystałem !!! Poniższa informacja Mietka POLECANY/NIEPOLECANY !!! pozdr
AUTOMASZ Poznań, ul. Ławica 32, (Tomasz Turek), tel. 502 414 292 lub 61 86 82 388 - (Mietas) nigdy mnie nie zawiódł i nie był specjalnie drogi, a serwisy oplowskie raczej omijać szerokim łukiem chyba, że będziecie w jakiś sposób zmuszeni.
Odpowiedz
Sprzęgło wymienione i pojawił się problem.

Odnoszę wrażenie, że auto nie przyspiesza jak przedtem. Do 2500 obr. jest ok, ale potem obroty idą w górę, a prędkość właściwie nie rośnie. Jest tak na 1 i 2 biegu.

Powiedziałbym, że sprzęgło zaczyna się ślizgać  26. Macie jakieś pomysły czy sugestie ?

Odpowiedz
(2012-Lut-28, 20:08)marwisn link napisał(a):Sprzęgło wymienione i pojawił się problem.

Odnoszę wrażenie, że auto nie przyspiesza jak przedtem. Do 2500 obr. jest ok, ale potem obroty idą w górę, a prędkość właściwie nie rośnie. Jest tak na 1 i 2 biegu.
Powiedziałbym, że sprzęgło zaczyna się ślizgać  26 . Macie jakieś pomysły czy sugestie ?

Może być źle odpowietrzone lub nie wymienili wysprzęglika tylko samą tarczę + docisk.

Co do ceny 1600zł to chyba wymiana z materiałami (czyli robocizna + materiał z wysprzęglikiem)?
Jeśli tak to cena normalna jak w dużym mieście.
Komplet markowego zestawu Sachs:
sprzęgło kompletne + wysprzęglik + smar kosztuje 960zł do skrzyni F13
Komplet jak w/w ale bez wysprzęglika juz tylko 350zł
Odpowiedz
Wymienione wszystko. Podzespoły LUK'a. Cena w totalu.

DuĹźo roboty z odpowietrzeniem ?
Odpowiedz
Potrzebne 2 osoby, roboty mało tylko, że to powinien zrobić mechanik, który wymieniał, bo za to zapłaciłeś... smile
Zestaw Luka jest tańszy i jakościowo trochę gorszy od Sachsa.
Odpowiedz
(2012-Lut-28, 21:37)tradelux link napisał(a):Potrzebne 2 osoby, roboty mało tylko, Ĺźe to powinien zrobić mechanik, ktĂłry wymieniał, bo za to zapłaciłeś... smile

Mam 2 lata gwatancji na klamoty i 6 miesięcy na robociznę, więc jak najbardziej zrobi to mechanik któremu zapļaciłem  :-).

Brałem klamoty od nich, żeby uniknąć gadki "to napewno wadliwe części". Ich części, ich robota.
Odpowiedz
Sprzęgło się chyba ułożyło bo jest ok  31. Duży plus dla sieciòwki Veu fert na os. Kopernika. Byłem u nich ze cztery razy grymasząc i zawsze było uprzejmie i frontem do klienta  31.
Odpowiedz
No i stało się sprzęgło padło nie mogę wbić żadnego biegu i zośka stoi pod domem.  :20:
Odpowiedz
(2012-Mar-14, 18:04)Domel37 link napisał(a):No i stało się sprzęgło padło nie mogę wbić Ĺźadnego biegu i zośka stoi pod domem.  :20:

No to pewno wysprzęglik. Bedzie bolało.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości