na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka {A} Sprzęgło pravyy 1 265 2018-Paż-16, 10:10
Ostatni post: bartf
  {Info} wymiana skrzyni mul123 1 280 2018-Lip-03, 16:47
Ostatni post: Mietas
  {A} Wymiana przegubu wewnętrznego wraz z półosią Jaro 22 11 078 2016-Wrz-16, 18:38
Ostatni post: Jędrek Z
Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Sprzęgło, koło dwumasowe - wymiana, diagnoza, objawy oraz koszt naprawy
Całe kompletne sprzęgło łącznie z wysprzęglikiem  było wymieniane... cóż chyba łożysko oporowe tak hałasuje, nic... pojeździmy zobaczymy co to będzie... dzięki za odpowiedz wink
Odpowiedz
Witam. Objawy kończącej się dwumasy znam, ale co dzieje się gdy dwumasa się całkiem rozsypie? Właśnie zaczęła mi hałasować, auto przy ruszaniu już od jakiegoś czasu "skacze" trochę a na długi weekend szykuje się nie mała trasa..
Odpowiedz
Jak skacze to sprzegło do wymiany a jesli chodzi o taki klekot przy lewym kole to łozysko oporowe daje znać o sobie ale mozna z tym  jezdzic
Odpowiedz
Łożysko oporowe to to na pewno nie jest - już parę razy słyszałem i to zdecydowanie nie to. To co u mnie to głośny metaliczny (choć czasem i nie) stukot. I zastanawiam się ile na tym można pojeździć.
Odpowiedz
Stukot to od dwumasy popatrz.
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php...c&start=60
Odpowiedz
(2012-Paż-16, 13:03)Dziadek13 link napisał(a):Stukot to od dwumasy popatrz
A czy taki stukot może występować poprzez skrzynię biegów ? bo wymieniałem komplet a jest stukot i drgania...  curve
Odpowiedz
No może masz stukot od mechanizmu różnicowego w skrzyni biegów.Podnieś auto z przodu i sprawdź jaki luz mają przednie półosie skrzynia oczywiście na biegu można wtedy wysłuchać luz i stukot.
Jeżeli sam wymieniałeś komplet to wiesz że masz mową dwumase.
Odpowiedz
U mnie sytuacja się trochę wyklarowała. Stukot pochodzi ze skrzyni biegów, przy ruszeniu drążka zmiany biegów w kierunku którego kolwiek z biegów zanika. Mechanik mówił że nie ma co tego ruszać, można tak jeździć.
Odpowiedz
Witajcie. Mam zafirkę 2.0 dti zakupioną w Niemczech w styczniu 2002r. Czy od początku roku 2002 był już dwumas? Podaje vin W0L0TGF7522127507. Coś mi stuka na zimnym z okolic skrzyni. Po delikatnym rozgrzaniu jest coraz ciszej  ciszej itd. Na początku  mechanicy twierdzili że to mogą być popychacze. Po proponowanej  wymianie oleju bez zmian. Później inny mechanik pogrzebał posłuchał i stwierdził że sprzęgło się kończy. Znów inny że wtryskiwacze. Co kowal to inna opinia 7 Mam nagrane filmy ze stukotem i wrzucę je do oceny zacnym Forumowiczom 32 Ale ogólnie jest tak że sprzęgło po lekkim naciśnięciu pulsuje i następują zmiany stukania na głośniejszy. Po naciśnięciu kilka pedału sprzędła następuje cisza. Jak nacisnę ponownie parę razy sprzęgło znów powraca stukot. I tak w kółko... Biegi wchodzą płynnie i bez zgrzytów. Denerwuje mnie to bardzo 8 Proszę Was o jakąś sugestię i pomoc czy to jest dwumas czy nie. Pozdrawiam
Odpowiedz
Silnik ze starą czy nową pompą? Jeśli styczeń 2002 to na 90% przed FL i dwumasy nie ma, a objawy bardzo podobne do tych u mnie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości