na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka {A} Sprzęgło pravyy 1 267 2018-Paż-16, 10:10
Ostatni post: bartf
  {Info} wymiana skrzyni mul123 1 280 2018-Lip-03, 16:47
Ostatni post: Mietas
  {A} Wymiana przegubu wewnętrznego wraz z półosią Jaro 22 11 086 2016-Wrz-16, 18:38
Ostatni post: Jędrek Z
Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Sprzęgło, koło dwumasowe - wymiana, diagnoza, objawy oraz koszt naprawy
(2012-Paż-24, 22:13)karolp1993 link napisał(a):Silnik ze starą czy nową pompą? Jeśli styczeń 2002 to na 90% przed FL i dwumasy nie ma, a objawy bardzo podobne do tych u mnie.
Witam ponownie 32 . Egr mam mechaniczny a pompę muszę podejrzeć. Sugerujesz że to sprzęgło pada? Muszę sprawdzić też drążek skrzyni czy  też jest jak u Ciebie.
Odpowiedz
Jeśli EGR mechaniczny to i starsza pompa. Generalnie na plus dla Ciebie, bo masz tańszy EGR, naprawialną pompę i nie masz dwumasy wink
Ja mam o tyle dobrze że mam sprawdzonego mechanika którego diagnozy zazwyczaj są trafne wink
Odpowiedz
Witam ponownie. Czy mógłby mi ktoś z forumowiczów sprawdzić po vinie w EPC czy mam dwumasę czy nie. Mam do kupienia taniej sprzęgło- nie dwumas a nie chciałbym wtopić kasę nie w to co potrzeba. Podaję vin W0L0TGF7522127507. Jakby dało radę do jutra do południa to by było super 36 Z góry dzięki. Pozdrawiam
Odpowiedz
arczi263, proszę bardzo

[Obrazek: UuEz2.jpg]

moim zdaniem jest to zwykłe sprzęgło, ale może się mylę
Odpowiedz
(2012-Paż-31, 10:12)Mietas link napisał(a):arczi263, proszę bardzo
Dzięki Ci Mietas 36 A nie wiesz czasem jaką średnicę ma tarcza? Bo były 228mm i 230 mm 14 zębów.
Odpowiedz
Kończy mi się sprzęgło.
Zamierzam zastosować poniższe części:
http://allegro.pl/sprzeglo-luk-opel-astr...79108.html
http://allegro.pl/wysprzeglik-lozysko-op...59561.html
Czy ktoś ma doświadczenia z tymi częściami?

Jaka jest rozsądna cena za samą robociznę? Trzeba wyciągać / podnosić silnik?

Nie słyszę, ani nie czuję żadnych problemów z dwumasą, czy mogę spokojnie zostawić starą?
Jest oryginalna i ma niecałe 130k km przebiegu.
Odpowiedz
Witam. Chciałem wznowić temat odnośnie objawów które występują w mojej Zośce... Wiem że zbytnio nie ma co pisać na forum tylko jechać do mechanika, lecz do rzeczy... Od dłuższego czasu, teoretycznie od wymiany sprzęgła, choć minęło tyle czasu że już dokładnie nie pamiętam kiedy to się zaczęło, pojawiły się objawy... Stukanie od strony skrzyni, drżenie pedała sprzęgła, Przy obciążeniu silnika w zakresie 1500-2000 obr/min, choć od samego dołu wszystko drży jak by miało się rozlecieć, powoli jest to nie do zniesienia i widzę że Zośka się męczy, nie wiem czy to tego objaw ale też nie jedzie tak jak powinna... i podczas tego zjawiska  (podczas jazdy) słychać od lewej strony metaliczny dźwięk jak by coś się zacierało, moment 1800-2000 obr/min. Skrzynię biegów raczej wykluczam bo były w Zośce już 3 skrzynie biegów, stukanie i objawy są takie same. Dla rozjaśnienia sytuacji nagrałem na szybko filmik ze stukaniem, mechanikowi który mi robił sprzęgło, jeśli robił... bo już straciłem wiarę, "grzecznie" podziękowałem. I powiedźcie mi proszę co sądzicie na ten temat. z góry dziękuję za odzew w tej sprawie  wink

http://www.youtube.com/embed/7R-H9L7Z7rA
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości