na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 41 268 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 745 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 277 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 41 głosów - średnia: 2.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Płyn do chłodnicy - dyskusja, wymiana, problemy, pojemność układu
Witam, (1.8, 140KM, 2008 r.)

Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz: mianowicie przed odpaleniem zimnego silnika poziom płynu chłodniczego jest ok 1,5-2,0cm niższy od wskazania maksymalnego. Natomiast po nagrzaniu silnika jest w normie.. Czy to jakaś nieprawidłowość czy tak po prostu jest? Miałem Astrę 1,7DTI i nie zauważyłem takiego problemu... Przepraszam jeśli się wygłupiłem, ale pierwszy raz się z tym spotykam..

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Kolego podstawy fizyki, jak płyn chłodniczy jest gorący to się rozszerza i wydaje się że jego ilość jest większa. Dlatego producent zaznacza miejsce do którego należy napełnić zbiorniczek wyrównawczy, reszta czyli powietrze w razie potrzeby jest ściśliwe i może zrobić miejsce dla nagrzanego płynu. Gdyby nie to i byś wlał pod korek na zimnym, to po nagrzaniu najpewniej pękła by Tobie albo chłodnica albo któryś z węży.
Odpowiedz
Ja pierdykam ... ale czad ... 2 cm niżej na zimnym  1.  A potem się wyrównało. To ci dopiero technika.
Odpowiedz
(2015-Sty-17, 20:37)Ron link napisał(a): Ja pierdykam ... ale czad ... 2 cm niĹźej na zimnym  1.  A potem się wyrĂłwnało. To ci dopiero technika.

no technika. W ogóle zastanawiam się po co tacy ludzie jak ty zabierają głos, pisząc złośliwie. Jeśli problem jest dla ciebie śmieszny to udzielaj swojej "mądrości" przy bardziej "zaawansowanych technologicznie" pytaniach.
Odpowiedz
Tak jak napisałem w pierwszym poście (dla ludzi umiejących czytać ze zrozumieniem), że powyższego problemu nie zauważyłem w Astrze 1,7DTI, a mechanikiem nie jestem i dlatego chciałem się zapytać doświadczonych kolegów z forum. Kolega racool wytłumaczył o co chodzi i temat zamknięty smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości