na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} {B} M32 Skrzynia biegĂłw manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 161 69 951 2018-Wrz-18, 13:09
Ostatni post: Belfer
  {B} Skrzynia lub sprzęgło PiotrF 1 333 2018-Lip-09, 08:48
Ostatni post: Belfer
  {B} Odpowietrznik sprzęgła darek_s 2 2 141 2017-Lis-29, 17:55
Ostatni post: darek_s
Ocena wątku:
  • 84 głosów - średnia: 2.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Sprzęgło oraz koło dwumasowe w 1.9cdti - diagnoza, naprawa, wymiana
Usłyszałem tylko że  wyciągnięcie skrzyni nie jest tanie bo koszt robocizny to 450zł i dlatego może trzeba wymienić odrazu sprzęgło i tą dwumasę. Koszt tego uszczelniacza to raptem coś w granicy 100zł zaś sprzęgła z dwumasą to już ponad 2tys zł i dlatego mam zgryza, choć do tej pory nie dochodziły do mnie jakieś niepokojące odgłosy.
Odpowiedz
Sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie ile chcesz wydać pieniędzy i czy warto wymieniać dobre podzespoły.Może demontaż skrzyni i wizualne oględziny pomogą podjąć decyzję.
Odpowiedz
Pewnie masz rację, a czy mógłbys mi orientacyjnie powiedzieć ile dwumasa wytrzymuje w korzystnych warunkach a ile w odwrotnej sytuacji??
Odpowiedz
Na forum są userzy,których auta mają przejechane po 180 tys km i nic złego się nie dzieje.Ale znane są też przypadki gdzie przy przebiegach ok 100 tys km dwumasa musiała być wymieniona.
Odpowiedz
Dużo zależy od stylu jazdy,u siebie mam już ponad 180tys (jak ktoś nie cofał ) i na razie nie mam żadnych objawów..
Odpowiedz
Ja mam ponad 215 tyś i jeszcze jest ok-oby jak najdłużej.
Odpowiedz
170tyś i potwierdzone uszkodzenie dwumasy. Przy padnięciu było centralnie słychać dźwięk jak by coś się "mieliło" smile teraz jest lekki po stuk w rytm pracy silnika. Nie zauważyłem problemów z ruszaniem.

U mnie robocizna 400-450zł.

PS. Bardzo dużo poruszam się po mieście więc wynik wydaje mi się ok, nic tylko zbierać kasę  22
Odpowiedz
Różne dziwne odgłosy ustają przy wciśnięciu sprzęgła?
Odpowiedz
Różnie... raz ustają raz nie.
Odpowiedz
Ta dwumasa nie rozsypie sie od razu. Jeszcze na niej troche tys km zrobisz wink
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości