na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Nagły zanik ogrzewania lukasz1984-l2 6 2 017 2015-Mar-01, 16:00
Ostatni post: lukasz1984-l2
  {A} System szybkiego ogrzewania ?? macieee 5 2 647 2013-Lis-18, 06:54
Ostatni post: macieee
  {A} Brak zasilania na kostce od sprezarki slawek 8 4 400 2013-Cze-13, 17:17
Ostatni post: slawek
Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 2.35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Brak ogrzewania
Witam, przeczytałem już wszystko co tylko znalazłem o ogrzewaniu w zafirze b, ale moja dalej nie grzeje, bez względu na ilość przejechanych km. Wymieniłem termostat, dalej nic, nagrzewnica dalej zimna,jak sprawdzałem dzisiaj w drodze do pracy to temperatura płynu w okolicach 88 do 92 stopnie a w aucie tylko zimne powietrze może ktoś się z tym spotkał
Odpowiedz
Ja się spotkałem  razz
Miałem to samo zaraz po zakupie,tzn.brak ogrzewania.W moim przypadku winna była nagrzewnica i u ciebie zapewne będzie to samo.Nie polecam płukania i tym podobnych,lepiej wymień od razu.Dodam jeszcze,że u mnie wymiana za pierwszym razem nie dała pożądanych rezultatów,dopiero jak zmieniłem mechanika i ten drugi wymienił mi raz jeszcze,to od tego czasu nie mam żadnych problemów-po prostu piec  smile
Odpowiedz
(2014-Paż-28, 21:26)tomi link napisał(a):temperatura płynu w okolicach 88 do 92 stopnie a w aucie tylko zimne powietrze moĹźe ktoś się z tym spotkał
Tak spotkałem się z podobnym problemem po prostu była zapowietrzona i należy ją odpowietrzyć sama się nie odpowietrzy.
Pisze o zafirze A ty masz z tego co widze zafire B ale przypuszczam Ĺźe to samo masz.
Odpowiedz
Zanim pujdziesz w koszta, ja bym się przyjżał czy podczas pracy silnika przelewa się woda w zbiorniku wyrównawczym (czy jest obieg) wówczas masz 3-trzy wyjścia :
1-zapowietrzony układ choć w ZB jest samo opowietrzający i tu bym upatrywał czy korek zbiornika jest sprawny(musi wytwożyć ciśninenie aby płyn się przepchnął w wężach inaczej będzie tzw. poduszka powietrzna.
2-Jeżeli płyn się nieprzelewa to do sprawdzenia pompa wody a to się wiąże z rozbiórką rozrządu, chcesz to polecę ci mechanika w czorej wymienałem rozrząd komplet w raz z pompom wody 320zł +pasek wielorowkowy 40zł + płyn36zł  i uwaga robocizna 150zł tylko ten czas oczekiwania 6.5godziny.
3-Zakamieniona nagrzewnica.
Odpowiedz
Trochę znowu pogrzebałem w piątek wieczorem i mam wrażenie że jest brak obiegu płynu, nawet gdy na termostacie jest temperatura w granicach 90 stopni to dalej od bloku płyn jest zimny (w zbiorniczku, chłodnicy, nagrzewnicy) dopiero gdy uciskając przewody gumowe wymusiłem cyrkulację płynu chłodzącego to ciepło zaczęło się trochę rozchodzić. Oczywiście w sobotę podczas jazdy (ok 50 km) dalej brak ogrzewania  Angry, ręce opadają. ok' sprawdzę pompę wody która też już mi przeszła przez myśl i ewentualną awarię korka. Na razie dzięki jak znajdę przyczynę to się odezwę.
Odpowiedz
Mòwię tobie,wymień nagrzewnicę.Miałem dokładnie to samo,ubytki płynu ròwnież-wymieniłem zbiorniczek wyròwnawczy,ktòry był pęknięty.
Odpowiedz
Szybkie pytanie, a czy na pracującym silniku widzisz w zbiorniczku wyrównawczym przelewanie się płynu z górnego wężyka?
Może ci pompa wody padła i nie wymusza obiegu cieczy.
Miałem już kilka takich przypadków że koło pompy się urywało.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości