na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Elektryczne sterowanie szyb - usterki, diagnoza, naprawa, modyfikacje WhiteBoy 84 22 862 2016-Cze-09, 18:08
Ostatni post: Pszczyna
  {B} schematy elektryczne - linki :-) griszka 3 975 2015-Cze-30, 14:03
Ostatni post: Mietas
  {B} Nie działaja lusterka elektryczne Rafał japan 6 1 416 2015-Cze-25, 06:20
Ostatni post: Rafał japan
Ocena wątku:
  • 54 głosów - średnia: 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Zwarcie elektryczne - pożar
Generalnie każdy pożar auta jest straszny...w życiu widziałem chyba 3...skoda 120, Mitsubishi jakis pickup i jeden który zawsze pamiętam...lata 85-87 (byłem knypkiem) palił się duży fiat - ogień z silnika na 2metry lub wiecej...pełno aut się zatrzymało...kierowcy z autobusów przybiegli z dużymi gaśnicami i nic. Ogień wali na 2 metry jak nic. Mój Tato pobiegł z małą gaśnicą halonową...zobaczył że w środku ciągle siedzą pasażerowie..."wykrzyczał" do nich żeby uciekali, to dopiero się ruszyli...Psiknął w gaźnik bo tam było ognisko zapalne i ogień odrazu zniknął. Reszta  kierowców obsypała proszkiem resztę silnika tak dla pewności...
Później jak już miałem prawko i auto to miałem zawsze małą gaśnice halonową...aż je w końcu wycofali i teraz mam już tylko to gówno proszkowe...

PS
Wyjąłem dziś mój rezystor -wygląda OK. Ma znaczki GM wiec chyba oryginał. Gorzej że chyba pękł jeden zatrzask i całość siedzi luźno. Przypuszczam że skoro to się grzeje to plastik się już przegrzał...
Zobacze co powiedzą...jak nic i mi tylko to wymienią, to rozbiorę jeszcze raz i może lekko to usztywnie, że było bezpiecznie i żeby czasem nie wyskoczyło. Zrobiłem też mały znaczek - kropkę który wygląda jakby tam była wiec jakby ściemniali to będę wiedział że to mój lub nie mój rezystor...
Myślałem że dać cienki pasek taśmy izolacyjnej wokoło tego plastiku tak jak na rysunku...wtedy wejdzie sztywnie do obudowy...jak nie , to może zaciągne zaciski między kostką a obudową...

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
a silnik dmuchawy chodzi lekko?
Odpowiedz
Silnika nie wyciagałem, a ze dziś leje cały dzień to i nie grzebałem...a da się nim pokrecić bez wyciągania?...
PS
Dzięków jakiś niepokojących podczas pracy nie wydziela...
Odpowiedz
Z tego co Paweł widać na tych zdjęciach to składanka pożarów, widać ewidentnie że źródła ognia były w różnych miejscach, w niektórych kabina w innych komora sinika. A czy w ZB są podgrzewane dysze spryskiwaczy?
Odpowiedz
Nie ma, kiedyś były stosowane w VC i Signum ale Opel wycofał się z montażu
Odpowiedz
Według mnie zdecydowanie zaczyna się przy dmuchawie. Tylko niektóre palą się całe a niektóre są ugaszone stąd może się wydawać, że są różne źródła.

tu jeszcze pare fotek:

Odpowiedz
(2015-Paż-24, 14:35)racool link napisał(a):Hmmm a taka akcja jest tylko w anglikach czy w europejskich wersjach również?

Nie widziałem odpowiedzi na zapytanie Szymona, czy nie czas ruszyć aby nas również poważnie traktowali ? pozdrawiam
Odpowiedz
Mirek, sprawa dotyczy tylko klim manualnych, a u nas tego bardzo mało.
Odpowiedz
Z fotek które wstawiali ludzie na stronie fb własnie wyglądało że to okolice silnika nawiewu...może jedna fota wyglądała na pożar silnika...

Jak dziś patrzyłem na ten rezystor i jego umiejscowienie to wg mnie są dwie najbardziej możliwe przyczyny...
- liść lub ptasie pióro które trafi na filtr kabinowy zostanie przemieszczone koło tego rezystora który akurat będzie gorący bo pracuje na wolnych obrotach...liść/pióro się zajmie, dalej idzie filtr który jest bardzo blisko i już leci...
- rezystor rzeczywiście się tak grzeje, że zaczyna topić plastik wokoło który w końcu może się zająć a wtedy filtr zaczyna się palić i już nie ma jak tego zatrzymać...
- oraz opcja że kable są tak gorące że aż się zajmą ogniem, ale nie wiem czemu wtedy dopadało by to tylko anglików z ręczną klimą...tu musiała by być jakaś wada konstrukcyjna...

PS
W wersjach kontynentalnych chyba nikt nie zgłaszał pożarów...wiec albo fuksem się tak nie stało bo są lekkie równice w konstrukcji albo jednak jest tak mało manualnych klimatyzacji, że to sporadyczne przypadki...

ALE jak bym Opla PL przycisnął...
Odpowiedz
Paweł jak się jara kabina to źródło jest w środku a jak komora silnika to ewidentnie od komory źródło pożaru i nie ma innej opcji, pogadaj ze strażakami. Generalnie w palącym się aucie nie ma za bardzo co gasić czy straż przyjedzie po 5 czy po 15 minutach, widać za to skąd jest źródło pożaru dlatego na to zwróciłem uwagę. Jak dyskutowałem ze strażakami na pożarach aut to powiedzieli że w środku temp. sięga nawet 900 st. Z resztą będąc w czynnej służbie mój kolega wyrżnął celowo na zakręcie w drzewo i zaliczył dach tyle że nie przewidział że nie zginie od uderzenia a spali sie żywcem w aucie. Miałem możliwość najgorszego zadania jakie zawsze było w tych przypadkach-powiadomić rodzinę o godz. 23.00 o zajściu.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości