na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Otwieranie szyb przednich. Mundurowy 6 2 198 2014-Cze-30, 19:01
Ostatni post: maro1985
  {B} Czyszczenie deski rozdzielczej ADAMO_16 16 5 436 2013-Paż-28, 17:03
Ostatni post: kubik_CDTi
  {B} DemontaĹź paska z kolorem w drzwiach przednich warter90 4 1 565 2013-Maj-24, 21:31
Ostatni post: warter90
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Czyszczenie lamp przednich
Tego nie wiedziałem. Czyli szukam kogoś z okolić aby to wyczyścił albo zobaczę co można samemu zrobić jeszcze smile
Nikt nie próbował rozebrać tych lamp?
Odpowiedz
(2014-Lis-03, 13:09)azizi link napisał(a):Tego nie wiedziałem. Czyli szukam kogoś z okolić aby to wyczyścił albo zobaczę co moĹźna samemu zrobić jeszcze smile
Nikt nie próbował rozebrać tych lamp?
Witam ja czyściłem swoje ale mam zwykłe nie soczewkowe miałem biały nalot po przepaleniu żarówki i piasek bo poprzedni właściciel nie założył gumowej osłony z tyłu lampy po demontażu , wypłukaniu lamp i wysuszeniu suszarką [koniecznie wodą destylowaną] lampy jak nowe , woda destylowana nie pozostawia zacieków .
Odpowiedz
wesolys wielkie dzięki za info.
Samą wodą destylowaną płukałeś czy jeszcze może czymś innym i wodą na koniec?
Czyli wystarczy wyciągnąć lampę, nalać wody, trochę wstrząsnąć, wylać wszystko i czekać aż wyschnie w celu oceny efektu końcowego? Nie ma problemu z nalotem na odbłyśnikach lub kloszu?

Ja na pewno będę polerować swoje, a właśnie środek jest dla mnie bardziej problematyczny.
Odpowiedz
[quote author=azizi link=topic=6526.msg74666#msg74666 date=1415020511]
wesolys wielkie dzięki za info.
Samą wodą destylowaną płukałeś czy jeszcze może czymś innym i wodą na koniec?
Czyli wystarczy wyciągnąć lampę, nalać wody, trochę wstrząsnąć, wylać wszystko i czekać aż wyschnie w celu oceny efektu końcowego? Nie ma problemu z nalotem na odbłyśnikach lub kloszu?                                             
płukałem samą wodą wlewałem wstrząs i wylewałem i tak kilka razy aż było czysto a póżniej przez otwór suszyłem suszarką do włosów do całkowitego wyschnięcia i brak jakiegokolwiek nalotu

Odpowiedz
wesolys jeszcze raz dzięki, to już jakiś plan działania mam jak będę ściągać zderzak do wymiany nieszczelnego zbiorniczka to od razu lampy sobie poczyszczę.
Odpowiedz
Ja slyszalem wlasnie od człowieka ktory sie zajmuje takimi rzeczami ze lampy co maja w srodku silniczek regulacji ktorego nie da sie zdemontowac,czyli np zafira b czysci sie w srodku izopropanolem.Mialem troche kurzu w srodku i wyczyscilem wlasnie tym sposobem,zadnych zaciekow nie ma i regulacja dziala.pozdr.
Odpowiedz
Możesz dać jakiś link lub poglądowe foto jakiego dokładnie specyfiku używałeś?
Wlewałeś i płukałeś całość czy może jakaś inna metoda?

U mnie są chyba skrętne bixenony więc pewnie jest tam jakaś automatyka w środku, ale na razie nie rozbierałem więc nie wiem.
Faktycznie woda nawet destylowana może coś uszkodzić curve tyle że taki alkohol też chyba?
Odpowiedz
Ja uzywalem czegos takiego http://allegro.pl/alkohol-izopropylowy-i...13263.html kupilem 3 litrowe butelki i wlewalem na raz z 300ml,potrzasalem i wylewalem.U mnie starczylo 2 litry wyczyscilem wszystki kurz,smug zadnych nie ma.Ogolnie to bardzo czysty alkohol odparowuje bardzo dobrze ale do ksenonow to nie wiem czy bym sie odwazyl uzyc.pozdr.
Odpowiedz
Własnie boje się o te mechanizmy. Niby żarnik można wyciągnąć, ale jeszcze tego nie rozbierałem.
Odpowiedz
Nie niby tylko można a co byś niby miał zrobić jak się wypali w końcu?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości