na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opony letnie, zimowe i całoroczne JaGoDkA 37 12 229 2018-Lip-24, 10:02
Ostatni post: fanrp
  {Info} Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 celius 16 1 660 2018-Sty-06, 18:43
Ostatni post: Mucha
  Gdzie warto kupować teraz opony? Kkrzysztof 10 849 2017-Lis-27, 11:53
Ostatni post: QRZOL
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Opony
Wiem że może to głupie ale wolę zapytać mam z przodu opony Zimowe a z tyłu Letnie czy mogę tak zostawić na zimę czy lepiej zainwestować w dokupienie brakującej pary ?!
Odpowiedz
Największa głupota na świecie, lepiej by było jeździć na 4 letnich, i zawsze lepiej mieć lepsze z tyłu niż z przodu.
Odpowiedz
...dokładnie tak jak pisze Bamber. Może dziwić fakt, że na tyle powinny być zamontowane lepsze gumy, ale to prawda  42 42
Odpowiedz
(2014-Lis-10, 05:23)parker link napisał(a): MoĹźe dziwić fakt, Ĺźe na tyle powinny być zamontowane lepsze gumy, ale to prawda 
Przodem można jeszcze manewrować tyłem niestety nie.
Odpowiedz
Popieram moich przedmĂłwcĂłw.
Odpowiedz
Ja to zawsze myślałem , że z przodu powinny być gumy lepsze, bo tam są największe przeciążenia.  Natomiast co do ogumienia to kup 4 gumy nowe zimowe. Mogą być regenerowane ale nowe.
Jak założysz nowe opony to jakbyś do nowego samochodu wsiadał. Różnica jest ogromna. Regenerowane są głośniejsze.
Odpowiedz
Miałem w 2 autach i smigały jedynie z firmy Profil z Nowego Sącza polecam.
Odpowiedz
Każda opona regenerowana ( bieżnikowana ) jest o wiele cięższa od fabrycznie nowej opony i trzeba się liczyć z szybszym zużywaniem się łożysk oraz zawieszenia. Komfort jazdy na oponach regenerowanych jest mniejszy niż na fabrycznie nowych. Zalecałbym zakup tańszych opon typu Dębica Frigo 2 lub Riken Snowtime b2.
Odpowiedz
(2014-Lis-14, 21:49)Krasnal link napisał(a): KaĹźda opona regenerowana ( bieĹźnikowana ) jest o wiele cięższa od fabrycznie nowej opony i trzeba się liczyć z szybszym zuĹźywaniem się łoĹźysk oraz zawieszenia.
To już czysta Krzychu teoria ja nie znam nikogo, z resztą po sobie też wiem że nic nigdy się nie stało przez bieznikowaną zimówkę a niejednokrotnie tam gdzie inni się zakopywali w sniegu ja rwałem dużo cięższym autem. Fakt jest trochę głosniejsza ale jak napisałem tylko i wyłącznie od nich kupić, nie robią na starszej gumie niż 5 lat.
Odpowiedz
(2014-Lis-14, 21:52)Bamber link napisał(a): To juĹź czysta Krzychu teoria
Seba z całym szacunkiem, ja nie mówię o teorii tylko o praktyce, a jak dobrze wiesz już "kilka lat" ma do czynienia z oponami w praktyce i pozostawię to bez komentarza.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości