na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opony letnie, zimowe i całoroczne JaGoDkA 37 12 078 2018-Lip-24, 10:02
Ostatni post: fanrp
  {Info} Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 celius 16 1 542 2018-Sty-06, 18:43
Ostatni post: Mucha
  Gdzie warto kupować teraz opony? Kkrzysztof 10 781 2017-Lis-27, 11:53
Ostatni post: QRZOL
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Opony
Ja juz 3 sezon latam na bierznikach i nie dam na nie powiedziec złego słowa, oprocz tego ze fakt sa glosniejsze.Zima to zima i nikt tam po 150 km nie lata.Tak jak pisze Seba mialem juz kilka razy sytuacje w zeszłych sezonach ze tam gdzie inni stali ja przejechalem.Wiem ze ktos mi odpowie ze to jak nowa podeszwa do starego buta ale ja na swoje mialem 2 lata gwarancji i na prawde nie zawidly mnie.Kazdy zrobi i kupi jak uwaza....
Odpowiedz
(2014-Lis-14, 21:52)Bamber link napisał(a): a niejednokrotnie tam gdzie inni się zakopywali w sniegu ja rwałem duĹźo cięższym autem.

(2014-Lis-14, 23:58)waldik782 link napisał(a): Tak jak pisze Seba mialem juz kilka razy sytuacje w zeszłych sezonach ze tam gdzie inni stali ja przejechalem.

W tym wypadku nie ma znaczenia czy opona jest bieżnikowana czy nowa tylko jaki ma wzór bieżnika i jakie składniki mieszanki gumowej zostały zastosowane przy jej produkcji.
Odpowiedz
Przede wszystkim są 3 krotnie tańsze od opon niebieżnikowanych, nowych. A w zimę i tak wolno jeździmy, więc głośność nie jest tak dokuczliwa. Moim zdaniem opony należy wymieniać jak mają 5 mm bieżnika i zakładać nowe. W przypadku zimówek mogą być bieżnikowane.
Odpowiedz
Latałem na takich na DE zimą szarikiem i ja nie narzekałem.
Odpowiedz
witam ja też zakupiłem w tym sezonie zimowe bieżnikowane i po za tym że trochę głośniejsze żadnych efektów ubocznych ale z oceną trzeba zaczekać do mrozów i opadów śniegu.
Odpowiedz
Panie Boże ześlij opady śniegu. Niech zaspy zalegną przez trzy miesiące, tak aby nasze służby drogowe też nie mogły wyjechać. A wszystko to po to , aby sprawdzić nowy nabytek ( jestem ZA) ŁOPONKI REGENEROWANE.  smile Całkowicie popieram  Grin
Odpowiedz
U nas na Podlasiu już ładnie sypie. Narzazie fajnie marznie. Powodzenia z łysymi oponami.  zima
Odpowiedz
Z racji tego, że mieszkam na południu PL i często jeżdżę w tereny górskie, gdzie drogi są utrzymywane na biało całą zimę, coś nie coś o zimówkach wiem. I powiem Wam, że wiele osób mieszkających na terenach wiejskich na zimę świadomie wybiera opony bieżnikowane Profil, ponieważ ich bieżniki są o niebo głębsze niż opon fabrycznych. Gdy na drodze leży dużo świeżego, luźnego śniegu, Profil wyjedzie tam, gdzie nie wyjedzie praktycznie żadna opona fabryczna. To niezaprzeczalny fakt i sam się nie raz o tym przekonałem, jadąc za kolegą który w swoim VW Caddy miał nówki Profile, a ja nówki Continentale. On cisnął go góry jak taran, a ja ledwo ledwo na granicy przyczepności. Po skończonej zimie zwykle ludziska zajeżdżają te Profile prawie do zera, a na kolejną zimę kupują nowe.

Ze swoich doświadczeń wiem, że w świeżym głębokim śniegu liczy się tylko głębokość bieżnika opony i tyle. To decyduje czy ktoś podjedzie pod dom czy nie w takich warunkach.

Jednak przewaga Profili kończy się, gdy auto wyjedzie na twardy śnieg, błoto pośniegowe, suchą czy mokrą drogę. Wtedy te opony strasznie pływają na zakrętach, droga hamowania wydłuża się dramatycznie, a hałasują jak głupie przy większych prędkościach.

Obecnie mam nóweczki Nokiany i nie mogę się doczekać srogiego ataku zimy żeby je przetestować smile

Odpowiedz
Lepsze opony zawsze daje sie na przĂłd smile.
violator
Odpowiedz
Lepsze opony załóż na oś, nad którą masz mniejszą kontrolę.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości