na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 43 897 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 3 041 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 355 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 33 głosów - średnia: 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} osłona chłodnicy (domowym sposobem)
Auto z autostrad z dużym przebiegiem też sie wiąże z ryzkiem, bo ludzie dopiepszaja i w du.... mają żeby potem wystudzić turbinę. Zjeżdżają np na stacje, lub w ogóle kończą trasę  i wyłączają zapłon nie myśląc o turbinie. Czy przy kupnie wybrać 300-500tys z autostrad czy 140 z miasta to jest na pewno dylemat. Ja bym jednak chyba wolał niższy przebieg.

Czy zamulam auto? Jednak chyba nie skoro przez 5 lat ani raz nie miałem błędu od EGR, a to pierwszy sygnał o zamulaniu auta. Auto ma 10 lat i chodzi jak szwajcarski zegarek, a EGR wciąż od nowości, co jest niemal ewenementem w 1.9.  Pali od strzała, nigdy nie miałem jakiś checków, trybów awaryjnych itd. Mam świadomość co to jest przedmuchanie z sadzy pewnych rzeczy, także co jakiś czas auto idzie na jazdę pełnych wrażeń. 

Także takie auto jak moje brałbym w ciemno. 
Odpowiedz
(2015-Lis-30, 22:37)kaliope link napisał(a):Natoamist sa jeszcze ludzie ktĂłrzy jeĹźdżą spokojnie, tak jak ja.....i do tego krĂłtkie trasy do 10km.....to aĹź o osłonę się prosi. Tak jak mowiłem nawat z osłoną mam koło 80 stopni...a turbo nawet nie wysilam bo mi go szkoda jak nie jest w pełni rozgrzany. Oczywiście raz na miesiąc jakąs trasa się trafi.....wtedy pocisnę ją mocniej, ale wszsytko z głową, obserwując temp w testmode, bo wiem, Ĺźe mam osłonę.

Zdaje sobie sprawę, że ktoś się znajdzie kto zasłoni sobie chłodnicę, w ogóle nie patrzy temp tylko sobie ciśnie fure bo zapomniał, że ma osłonę.

No właśnie Paweł i nie obraź się, ale takie porady są niedobre. Nie wiesz jak będzie jechał kierowca ( czasem jest kilku do jednego auta) i niestety mogą sobie nieźle nawywijać  tym bardziej że teraz raczej zimy nie ma, u mnie dzisiaj +7.

A to że Ty sobie patrzysz na w tesmode na temperaturę  wody......... wybacz ale gwarantuję ci że temperaturę zasysanego powietrza w kolektorze będziesz miał powyżej 60 stopni bo nagrzewa się od chłodnicy wodnej która ma ponad 80, a sam wiesz że max powinien być 45 stopni przy ostrym jeżdżeniu ( notabene dlatego wymieniłem intercooler na taki jak 1.9DTH czy 2.0 LEH, ponieważ mój puchł przy wyższych prędkościach, a był podobny jak ma 1,9 DT tylko grubszy).

Generalnie kończąc mój wywód, moim zdaniem błędem i to dużym jest używanie tego typu usprawnień !!!

Odpowiedz
Szymonie, ja się wcale nie obrażam smile . Cieszę się, że potrafimy dyskutować po ludzku, bo takiej umiejętności brakuje wielu osobom.....a świat byłby piękniejszy jakby wszyscy odnosili się do siebie z szacunkiem i zrozumieniem, nieprawdaż?

Masz absolutną rację, że osłonę trzeba używać z głową...pilnując temperatury.   
Odpowiedz
(2015-Gru-01, 15:57)kaliope link napisał(a):Ja się wcale nie obraĹźam  . Cieszę się, Ĺźe potrafimy dyskutować po ludzku, bo takiej umiejętności brakuje wielu osobom....

.....i takie osoby cenię. Dyskusja i spieranie się jest sztuką kiedyś pielęgnowaną, dziś zapomnianą nawet przez elity - wystarczy spojrzeć na Wiejską, tam są niby Ci najlepsi wybrani przez Naród. heheh
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości