na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Zafira B - tuleje kołyski/sanek gardi1 3 1 661 2015-Wrz-23, 16:09
Ostatni post: Pszczyna
  {B} tuleje stabilizatora pablomaxim 5 1 323 2015-Maj-10, 21:30
Ostatni post: pablomaxim
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} tuleje w belce tylnej
Witam wczoraj miałem niewyjaśniony problem ze skrzypiącym tyłem, jak się dziś okazało, że przyczyną są uszkodzone tuleje w belce tylnej. Przed kupnem tego samochodu bylem w salonie opla żeby sprawdzili stan techniczny i historie pojazdu po sprawdzeni powiedzieli ze wszystko jest ok, dostałem potwierdzenie stanu pojazdu(oczywiście za takie sprawdzenie zapłaciłem 200zł) pytałem o zawieszenie i mówił ze jest ok z tego co wiem to te tuleje tak szybko nie pękają, mam samochód od dwóch tygodni mało co przejechałem. myślę ze po prostu tego nie sprawdzili. Co mogę teraz zrobić?Czy może jest mi ktoś w stanie pomóc czy doradzić co mogę w tej sytuacji zrobić?
Wiadomo, że z takim uszkodzeniem samochodu bym nie kupił
Odpowiedz
Możesz powołać rzeczoznawcę, zapłacić mu i stwierdzi swoje albo po prostu wymienić. Elementy w zawieszeniu umieją ulec uszkodzeniu w jeden dzień.
Odpowiedz
Ale w jakiś sposób zostałem oszukany, przed zakupem sprawdzałem stan techniczny całego samochodu, moim zdaniem te tuleje nie mogły zostać uszkodzone w takim stopniu w jeden dzień.
Odpowiedz
Jedynie pod uwagę może być wzięta opinia rzeczoznawcy, więc tam gdzie sprawdzałeś auto ja bym zadzwonił lub się udał mówiąc im że taką posiadam (widzieć od razu nie muszą) i naświetlić temat co powiedzą. Albo coś będą chcieli zdziałać albo powiedzą wytłumaczenie i zostaje Ci sąd cywilny.
Odpowiedz
dzięki bardzo, zgłosiłem już tą sprawę w Oplu i czekam na informację
Odpowiedz
witam, proszę o podanie numerów katalogowych tulei tylnej belki ( lub też tzw. silentblock) , prawdopodobnie jedna z nich jest przyczyną dziwnego skrzypienia w tylnym zawieszeniu, jak mechanik stwierdził jest oberwana.

W załączeniu zdjęcia tego elementu.

Proszę również o podanie ewentualnie z jakiej firmy brać zamiennik czy lepiej oryginał z GM.

VIN: W0L0AHM757G067809

@Mietas myślę że jak dotychczas pomożesz? wink  

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
myślę że chodziło Ci o poz. 3

Odpowiedz
Mietas napisał(a):myślę Ĺźe chodziło Ci o poz. 3

Dzięki , myślę że obie są identyczne , dylemat teraz tylko taki Huh  brać LEMFÖRDER cena 157 zł za szt, czy GM cena 161 zł za szt?
Odpowiedz
Ja kupowałem tutaj:
http://allegro.pl/lemforder-tuleje-tylne...41834.html
Odpowiedz
A ja mam to:
https://inter-rally.pl/product-pol-14381...-2011.html

Poza poduszkami pod silnikiem i skrzynią, oraz mocowaniem tłumika, wszystkie tuleje mam wymienione na poliuretany i jestem baaaardzo z nich zadowolony. Nie jest to tanie, ale prędzej auto się rozleci niż będę tuleje wymieniał.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości