na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {C} Kamera cofania Montano 5 2 864 2017-Lis-27, 10:22
Ostatni post: Robert36pl
  {C} Czujniki i zawory w 1.4 turbo Kaliope 2 684 2017-Sty-30, 08:52
Ostatni post: Kaliope
Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 3.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} - Czujniki cofania
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem używanej Zafiry C. Przyszły pierwsze mrozy a z nimi pierwsze problemy.

Na początku kilka razy włączył mi się błąd czujnika martwego pola ale po chwili zniknął. Po kilku dniach zaczął występować na stałe (po każdym uruchomieniu auta) a do tego doszedł komunikat żeby sprawdzić układ czujników parkowania. i tu moje pytania:
- czy jeden uszkodzony czujnik wywala cały układ i przestaje on działać?
- który z czujników to czujnik martwego pola?
- gdzie w ZC szukać modułu sterującego czujnikami?
- gdzie w Warszawie tanio i skutecznie zdiagnozuje usterkę?

Z góry dziękuje za pomoc
Michał
Odpowiedz
To nowe auto więc podjedź do serwisu i niech się martwią. Najlepiej w ramach gwarancji.

Witam,

Kilka tygodni temu miałem właśnie problem z czujnikiem cofania, prawym skrajnym. Z tego co wiem to system monitorowania martwego pola i czujniki cofania są od siebie zależne.
Podłączyłem komputer i pokazało dokładnie ten czujnik. W samochodzie od razu błąd czujników cofania i systemu monitorowania strefy martwej. Często padają właśnie skrajne czujniki. Chyba ze względu na brak osłony od spodu za nadkolem. Koło wrzuca dużo wody, błota itp. w trakcie jazdy właśnie w ten czujnik.
Serwis sobie zażyczył za diagnostykę + czujnik + malowanie czujnika + wymianę ponad 700 zł.
Czujnik nowy Bosch kupiłem na allegro, pomalowałem, zamontowałem i wyszło mnie to 100 zł. smile
Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości