na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.0 Z20LEH - Dziwne stuki i problemy z silnikiem rafcisz 106 13 574 2014-Sie-11, 11:33
Ostatni post: Ron
  {B} 2.0 Z20LEH - jaki wybrać olej rafcisz 6 1 711 2014-Maj-04, 10:32
Ostatni post: rafcisz
  {B} 2.0 Z20LEH - Odgłosy turbo. rafcisz 17 2 951 2014-Mar-15, 19:46
Ostatni post: pejko
Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.0 Z20LEH - SmrĂłd spalin
Witam, mam mały problem. Od pewnego czasu zauważyłem ze kiedy stoję za jakimś samochodem np. Światłach,to w środku zawsze czuć dziwny smród, wydaje mi się że spalin.
Smród pojawia się tylko kiedy stoję za samochodem.
Proszę o jakieś rady i pomoc bo mój mechanik rozkłada ręce, a mam dwójkę małych dzieci i nie za bardzo ten smród mi pasuje.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Odpowiedz
rafcisz,
Zakładam, że Twój mechanik obejrzał układ wydechowy Zafki i nie znalazł "dziur" lub nieszczelności.
Spróbuj zatrzymać się dalej od poprzedzającego auta i potwierdź sobie jakby na nowo smród bądź jego brak.
Podczas jazdy, trudno stwierdzić organoleptycznie przedmuchy (chyba, że są duże i spaliny po prostu "słychać"), gdyż całość leci za samochód, proste.
Odpowiedz
Kiedy stoję na parkingu czy garażu to nic nie czuć , dopiero wtedy kiedy stoję za jakimś samochodem.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Odpowiedz
To masz juĹź odpowiedĹş 42
Odpowiedz
To znaczy?

Odpowiedz
Ano to, że Twój wentylator z nagrzewnicy zasysa spaliny z rury wydechowej auta przed Tobą.
Czasami pomaga, włączenie przycisku "obieg zamknięty", lecz najlepiej jest zachować dystans przed autem, ot tyle.
Odpowiedz
A można to jakoś naprawić?

Odpowiedz
Tu nie ma nic do naprawy. Po prostu nie podjezdzaj tak blisko do aut.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz
Jeżeli chodzi Ci o to, że kiedyś smrodu nie było, a teraz jest, to po wyeliminowaniu nieszczelności w twoim aucie pozostaje jedynie kwestia recyrkulacji nawiewu. Albo wyłączyłeś go w ustawieniach, albo uwalił się czujnik jakości powietrza i nie włącza recyrkulacji.
Natomiast jeżeli czuć zapach tzw. stęchlizny, czy tam wilgoci, to znaczy że właśnie recyrkulacja automatyczna się włączyła i najwyższy czas wyczyścić klimę i nawiewy. Wesołych Świąt.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości