na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.2 Z22YH - p0301, ECN030101 oraz p1191, ECN119152 Kaliope 17 11 997 2015-Lis-13, 16:24
Ostatni post: Dyzio Abram
  {B} 2.2 Z22YH - tryb awaryjny, wymiana regulatora lub/i pompy belinea 0 1 443 2015-Sie-05, 15:49
Ostatni post: belinea
  {B} 2.2 Z22YH ecotec - automat Xaar 10 2 839 2014-Lis-05, 06:57
Ostatni post: Xaar
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.2 Z22YH - cieknie olej, niewielkie ilosci 'majonezu' pod korkiem
Witam

Wybralem sie na szarpak przedwczoraj celem zdiagnozowanai stukania w przednich kolach (wyszlo, ze lacznik stabilizatora). Ale przy okazji ogladania podwozia mechanik zauwazyl swieze zacieki oleju. Dzis zapalila sie kontrolka oleju wiec sprawdzilem jego poziom, okazalo sie, ze jest minimalny co jakby potwierdzilo, ze wyciek rzeczywiscie jest a auto zjadlo 0.5 litra oleju w miesiac.
Po odkreceniu kurka zauwazylem niewielka (w porownaniu do ilosci jaka mialem kilka lat temu w Clio, co jest moim jedynym punktem odniesienia wink ) ilosc zoltawego 'majonezu'.

Mam termin u mechanika na wymiane tych lacznikow i przy okazji sprawdzenie skad wycieka w srode, ale zastanawiam sie czy nie powinienem w trybie pilnym wcisnac mu auta juz jutro.

Macie jakies domniemania odnosnie tych objawow?
Odpowiedz
0,5 litra na miesiąc jak Ci zniknęło to zależy ile w miesiącu przejechałeś bo jeden zrobi 500km a inny 4 tyś. Gluty na korku to normalna rzecz o ile auto jeździ małe odcinki a nie jest po trasie.
Odpowiedz
Na oko w miesiacu moglo byc kolo 500-600km przejechanych. Natomiast to ze olej wycieka to fakt wiec musze obadac bo to musialo przyspieszyc zuzycie. Rozumiem, ze przyczyn wyciekow moze byc duzo, ciekawilo mnie czy owe gluty na cos wskazuja. Z tego wynika, ze nie choc we wspomnianym clio wskazywalo na peknieta uszczelke pod glowica.

Auto rzeczywiscie robi dosc krotkie odcinki i dosc czesto. Natomiast jak dolewalem oleju miesoac temu to glutow nie bylo. Temp ma wplyw? Auto nocami stoi na dworze.

Dzis jak odkrecilem kurek to bylem jakies 2h po powrocie z minitrasy - okolo 18km plynnej jazdy bez stopow na swiatlach itp.
Odpowiedz
Na krótkich odcinkach gluty są często a im zimniej i wilgotniejsze powietrze tym prędzej się zrobią. W lato jak jest ciepło nie będzie tak jak w jesieni czy zimie.
Odpowiedz
Miałem podobnie w astrze f. Robiłem dziennie odcinki po 1-2 km i zimą pod korkiem miałem majonez a nie olej. Z nadejściem wiosny lub wyjechaniu w trasę majonez znikał.

Dość duży majonez miałem na oleju Opla, po zmianie na Castrol ilośc wyraźnie zmalała.
Odpowiedz
Olej musze przyznac mam Lotos wiec zapewne nienajwyzszej jakosci. Tym razem zaleje cos porzadniejszego. Wroce jeszczed o zzerania oleju - przed dolaniem miesiac temu autem jezdzilem 2 miesiace robiac podobny przebieg, bez dolewania. Wiec wyciek chyba jest znaczny.

Swoja droga, czy najczestsze usterki, ktore moga sie objawiac wyciekiem oleju, sa do naprawienia przez 'typowego' mechanika, czy jest potrzebna wiedza na temat konkretnie Z22YH?
Odpowiedz
belinea,

Zapewne, jakiś tam wpływ rodzaj (nazwa) oleju ma. W większości przypadków ów "majonez", pojawia się zawsze pod korkiem wlewu oleju, gdyż tam jest duża różnica temperatur plus niedogrzanie silnika (krótkie dystanse) robi swoje plus rodzaj zasilania (ON ew. Pb).
Zrób sobie test, przejedź się dalej, tak z 50 km i zniknie, gorący olej zmyje "to coś".
Co do wycieków...widać od spodu? Pamiętaj, że podczas jazdy, wyciekający olej przemieszcza się do tyłu silnika, może Cię to zmylić.
Odpowiedz
Tak, widac olej od spodu. Troche z pamieci teraz jade, ale jak sie patrzylo to w osi symetrii auta, na wysokosci osi przedniej, jest czesc wygladajaca jak walek, wmontowany w poprzek (moze wlasnie czesc osi to jest). Na tej czesci bylo najwiecej oleju widac
Odpowiedz
(2015-Sty-04, 21:27)belinea link napisał(a): Na tej czesci bylo najwiecej oleju

Tak czy inaczej, podnieś Ją, umyj od spodu i uruchom silnik, niechaj popracuje na luzie i ponownie popatrz.
Odpowiedz
A może z uszczelki chłodniczki oleju Ci leci ?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości