na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.2 Z22YH - p0301, ECN030101 oraz p1191, ECN119152 Kaliope 17 12 220 2015-Lis-13, 16:24
Ostatni post: Dyzio Abram
  {B} 2.2 Z22YH - tryb awaryjny, wymiana regulatora lub/i pompy belinea 0 1 498 2015-Sie-05, 15:49
Ostatni post: belinea
  {B} 2.2 Z22YH ecotec - automat Xaar 10 2 948 2014-Lis-05, 06:57
Ostatni post: Xaar
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.2 Z22YH - cieknie olej, niewielkie ilosci 'majonezu' pod korkiem
Do Bamber.

Mówisz, że gluty na korku oleju to normalna sprawa, jeżeli przebiegi są krótkie. Moje doświadczenia są zupełnie odmienne. Miałem samochody następujących marek: BMW(pięc razy), Audi(3 razy), Deawoo, Citroen i Opel, i nigdy nie stwierdziłem osadu na korku oleju. Czasami krótkie trasy, czasami nieco dłuższe ale osadów na korku nie zauważyłem. Nie były to samochody nowe. Także wydaje mi się to dziwne, że są osady na korku oleju.
Odpowiedz
Nie napisałem że zawsze ale bardzo często są białe osady na korku i nie jest to nic nadzwyczajnego przy małych przelotach zapytaj mechanika. Nie świadczy to od razu o padnietej uszczelce pod głowicą, ona jak padnie to albo cały olej jest zafajdany płynem albo płyn olejem, może również być zalewany któryś cylinder. Wszystko zależy gdzie ją przepchnie.
Odpowiedz
oczywiście, że to normalna sprawa. We Fabii miałem zawsze majonez w zimie, a teraz w 1.0 od toyoty to samo. Jeżdzę krótkie dystanase, silniczek chodzi jak szwajcarski zegarek i nie  bierze grama oleju czy płyny z chłodnicy 
Odpowiedz
Cos jakis pechowy mam tydzien, nieszczescia chodza trojkami. Najpierw ten lacznik stabilizatora, wczoraj olej a dzis wjechawszy na nierownosci (droga osiedlowa, wiadomo) uslyszalem jakies zgrzytanie w tylnym lewym kole (na rownym asfalcie wszystko ok)
Odpowiedz
A może Panowie mają jakiś olej z wytrącającą się parafiną? Poniżej zdjęcie z mojego korka. Przejechane na oleju około 6 tys. Teraz miałem trasy krótkie, np. po choinkę  i z powrotem - 20 km lub do sklepu 800 metrów. W ogóle nie przywiązuję do tego wagi. Olej wlałem ten do Opla, teraz nazwa wyleciała mi z pamięci.

Proponuję aby każdy wstawił zdjęcie ze swojego korka .

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Moge zrobic zdjecie ale to dopiero w weekend bo jak wracac z roby (a dzis pracuje) to juz ciemno smile
Niemniej, ja akurat mialem wlany olej Lotos, czyli zakladam, ze g**ny. Nastepnym razem nie beda zalowal kasy i wezme cos co nie wykrecalo mi geby w grymasie gdy szedlem do kasy
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości