na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [B] DemontaĹź CIM Kaliope 33 17 343 2018-Lis-01, 12:32
Ostatni post: rafael
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 49 17 222 2018-Paż-04, 14:51
Ostatni post: piosk
  [TUT ZB] demontaĹź/wymiana anteny dachowej krzysiul 6 10 627 2017-Lis-19, 12:02
Ostatni post: krzysiul
Ocena wątku:
  • 40 głosów - średnia: 2.93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUT ZB] DemontaĹź konsoli radia - krok po kroku
Udało mi się dzisiaj wymienić konsolę centralną (czyli ramkę, w której znajduje się radio fabryczne, nawiewy i sterowanie klimą) w Zafirze B. Nie znalazłem nigdzie opisu więc myślę, że przyda się krótka instrukcja.

1. Demontujemy ramkę, w której znajduje się nawiew na szybę przednią czyli ramkę, przylegającą od góry do naszej konsoli, pomiędzy wyświetlaczem LCD i szybą. To najtrudniejsza część demontażu.  Najpierw trzeba wyjąć małą kratkę nawiewu na szybę a następnie z wyczuciem ale zdecydowanie wyciągnąć całą ramkę. Górna ramka jest zamontowana na wcisk w 3 miejscach: 1) przy samej szybie 2) w środku 3) w okolicach wyświetlacza LCD przy połączeniu z naszą konsolą radia.

2. Wyciągamy radio. Najlepiej za pomocą specjalnych chwytaków (dwa wyprofilowane uchwyty z drutu dostępne za 15 PLN na znanym portalu aukcyjnym) lub podjechać do serwisu audio. Chwytaki wkładamy w 4 otwory radia do końca do momentu aż "załąpią". Odpinamy od radia kabel zasilający oraz antenę.

3. Wyciągamy panel nawiewów i klimy. Wystarczy odgiąć dwie blaszki, które są widoczne po wyciągnięciu radia. Odłączamy od panelu nawiewów dwie wiązki z kablami.

4. Odkręcamy 4 TORX-y (dwa pod panelem nawiewów oraz dwa na górze w okolicach LCD).

5. Wyciągamy naszą konsolę radia i odpinamy od niej od tyłu panel z przyciskiem trójkąta ostrzegawczego i przyciskiem centralnego zamka oraz odpinamy kable zasilające.

6. Montaż wykonujemy w kolejności odwrotnej.

Czas demontażu i montażu nowej konsoli radia 30 min. Naprawę wykonujecie na własną odpowiedzialnośćsmile
Odpowiedz
Fajna sprawa, przyda sie, niedlugo bede rozbieral zeby namierzyc czemu w moim zestawie glosnomowiacym nie dziala ekranik (mam nadzieje ze jakis bezpiecznik). Licze ze podlaczony jest wlasnie gdzies pod ramka.
Przydaly by sie jednak jakief fotki.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości