na dół
Ocena wątku:
  • 40 głosów - średnia: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} - Moj pierwszy raz...
Dzisiaj ( 23/02/2012 ) dotarło do mnie zaproszenie na prezentację ZC na 18/02 !!! wysłane 17/02  oczywiście przez słynny serwis Opel Bogacki ten sam co tak " fachowo" pomagał  Belfrowi. 14 14 14
Odpowiedz
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5d5...bd79e.html
na razie tylko zdjęcie opis póżniej
Odpowiedz
Dzisiaj miałem okazję ( oczywiście umawiałem się sporo wcześniej) odbyć jazdę Zochą C z silnikiem diesla 165 KM w manualu. Wyposażenie prawie top z wyjątkiem może szklanego dachu i kilku innych drobnych gadżetów . Auto zaopatrzone w system START/STOP który uważam za rzecz zbędną a i trochę ( mnie przynajmniej ) irytującą . Przy pierwszych dwóch zatrzymaniach miałem wrażenie , że zapomniałem zrzucić na luz ( co to robi przyzwyczajenie z człowieka ) . Na szczęście jest możliwość odłączenia tego dziadostwa . Hamulec postojowy elektryczny ma fajną opcję , przy zaciągniętym gdy wrzucimy jedynkę i chcąc ruszyć dodamy gazu odblokowuje się . Z pozytywnych rzeczy dodam oczywiście masę schowków ( 20 ? ) oraz bardzo fajna kolorystyka ( dwukolorowa ) wnętrza i jego wygląd , no i oczywiście prowadzenie bardzo przyjemne . Nie podobało mi się jedno i to bardzo ; jakość plastiku wokoło wyświetlacza który po dotknięciu ugina się mocno i trzeszczy .
Mimo tych 165 koni nie wyczułem jakieś strasznej różnicy w przyspieszeniu , ale w kabinie jest chyba trochę ciszej .
Generalnie najarałem się na ten samochód jak szczerbaty na suchary , kto wie może przyjdzie pora ....... 32

T.
PS .zdjęć nie robiłem bo w sumie po co . Wszyscy wiemy jak one wyglądają  wink

Odpowiedz
autko fajne ale co do ceny -straszne!z dobrym wyposazeniem za 33,500 euro o dziekuje wole kupic mieszkanie.poczekamy z rok dwa i ceny pojda w dol a i wszystko ,nie prawie wszystko powymieniaja to co ja juz boli.swoja droga juz robic serwis autu co wyszlo 2 miesiace temu-troche wstyd.Ciekawe co dalej powychodzi.
Odpowiedz
Podczas chwilowej wizyty w salonie zainteresowałem się nową Zafirą.
Auto piękne smile po otwarciu drzwi kopara opadła  - wspaniale podświetlone drzwi...bajeczka...
wiadomo - nowe to się bardzo podoba...ogólnie wszystko na wielki plus, ale...
no zawsze musi być jakieś "ale"... tych przycisków od sterowania radiem itp już więcej dać nie mogli...powinni bardziej pójść w kierunku np BMW...kto to wszystko obsłuży? smile
Odpowiedz
Wziąłem sobie wczoraj jazdę próbną wersja cdti 130KM. Auto zdecydowanie się słabiej zbiera od mojej. Za mały słaby silnik do tego olbrzyma......a większa jest w środku bezdyskusyjnie.....bo jak wsiadłem do swojej po tej jeździe próbnej to czułem się jak w maluchu smile.

Odpowiedz
kaliope gdzie dokładnie byłeś? W Krk?
Wybieram się do Krakowa w przyszłym tygodniu to przy okazji oglądnąłbym ZC
Odpowiedz
Euromarket na Jana Pawła.
Odpowiedz
a ja wczoraj miałem "mój pierwszy raz" z Zafirą C - 2.0CDTI 165KM w Cosmo automacie.

Autko fajne, ale 165KM nie powala - miałem wrażenie że zbiera się słabiej niż 150KM w ZB.

Jazda automatem po mieście - bajka smile (następne auto to będzie chyba automat).

Wady jakie zauważyłem to:
- twarde zawieszenie (jeździło się tym jak ZB z wciśniętym "sportem") - ZB jest zestrojona bardziej komfortowo
- tylne "fotele" to właściwie taborety a nie fotele - twarde i zero trzymania bocznego (ale ja z tyłu nie jeżdżę, więc to dla mnie nie taki duży problem wink )
- dieselek w Z19DTH brzmi mało aksamitnie, ale ten w ZC brzmi jak dla mnie jeszcze gorzej
- przydałby się mocniejszy silnik (którego póki co nie ma w ofercie)
Odpowiedz
ten 130 konny też chodził głośniej niż mój. Gość przyznał to samo. Sam mówił, że jeździ AH z19dth i też u niego ciszej.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości