na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Skrzynia biegĂłw wydaje dziwny dĹşwięk trykania. amikot 8 445 2018-Paż-20, 18:07
Ostatni post: amikot
  {A} Skrzynia biegĂłw , problem z jedynką arekiceman 13 6 132 2017-Sty-06, 17:25
Ostatni post: makks
  {A} luzy zmieniacza skrzyni biegĂłw f23 Jędrek Z 7 2 382 2017-Sty-05, 15:06
Ostatni post: sterydziu
Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 2.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Skrzynia F23 do zafiry 2.0 OPC
Był już podobny wątek dotyczący skrzyni F17, teraz pytanie dotyczy się F23

Zafira A 2.0 OPC ma fabrycznie skrzynię F23 oznaczoną jako F23SRT lub alphacode F23 DZ o przełożeniu głównym 3,95
Jak by się jeździło ze skrzynią F23 SRT od astry G (AF;TR) o przełożeniu 3,63
Odpowiedz
Tak samo pasi z vectry B F23 troche trza sie nauczyć machać drążkiem zmiany biegów ale podobno inna jazda.
F23 jest kilka rodzajów. np SR/SRT/WR oraz z przełożeniami głównymi 3.74 / 3.84 / 3,95 / 4,17
najkrótsza" z nich jest SR z przełożeniem głównym 4,17 ty widze że masz jeszcze inne przełożenie.
Odpowiedz
(2015-Sty-13, 16:51)oki Darek link napisał(a): Jak by się jeĹşdziło ze skrzynią F23 SRT od astry G (AF;TR) o przełoĹźeniu 3,63
Darek jeździło by się Ci raczej ekonomiczniej zwłaszcza w trasie bo mniej się kręcił by silnik i raczej nie dynamiczniej bo dłuższe zapewne przełożenia (ale czy przy OPC oto chodzi?) i raczej byś osiągnął większą prędkość maksymalną ze względu na dłuższe przełożenie i to do OPC a to już +  Grin
Odpowiedz
To znaczy to nie dla nie ta skrzynia.
Ogólnie to chodziło o to czy straci na dynamice a zyska na wyższych prędkościach czy odwrotnie?
Odpowiedz
Panowie poprosiłem kogoś o pomoc w temacie i odpowiedział mi tak:
"Prędkość obrotowa kol na DZ będzie mniejsza ale moment będzie większy. Skrzynia dobrana jest do charakterystyki silnika dlatego ciężko ocenić jaki będzie efekt moc ogólnie wzrośnie ale spadnie prędkość maksymalna"
Mnie prędkość maksymalna mniej interesuje, bo na skrzyni DZ jechałem do zablokowania strzałki i jakoś mi nie odcięło paliwa. Może coś źle działa. Zrobiłem to raz latem na A2 i odpuściłem po 2 kilometrach.
Tyle, że prędkość maksymalna mnie mniej interesuje i wystarczy jak wyniesie 220, a nawet mniej (u mnie na liczniku jest 250).
Bardziej mnie interesuje ogólna dynamika i to w jakim czasie przyśpieszę z 60-ciu km do 120 km.
A tu jak widać Dziadek13 ma chyba rację. I ja powinienem szukać prędzej DZ lub czegoś z przełożeniem 4,17 niż AF z przełożeniem 3,63.
Tak więc, przepraszam oki Darek, ale nie montujemy tej skrzyni. Szukamy właściwej. Ktoś ma jakieś oferty?
Pozdrawiam, Piotr.
Odpowiedz
No tylko nie wiem, czy do benzyny Z20LET istnieje skrzynia z przełożeniem jak w skrzyniach do diesla, czyli 4,17?
Ale może poszukam zgodnie z podpowiedzią Dziadka13 od Vectry B z Z20LET.
Jeszcze raz pozdrawiam, Piotr.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości