na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [A,B,C] Opony zimowe - polecane typy, rodzaje, jakich firm racool 68 17 474 2016-Lut-09, 08:18
Ostatni post: Banasnv
  {A,B,C} Opony rekomendowane do Zafiry Krasnal 0 1 393 2016-Sty-04, 19:59
Ostatni post: Krasnal
  Opony bieżnikowane celius 21 2 416 2015-Wrz-30, 08:33
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opony letnie, zimowe i całoroczne
(2015-Gru-11, 09:04)Krasnal link napisał(a):[quote author=violator link=topic=918.msg90786#msg90786 date=1449794255]Wiadomo zimowe na śniegu i w górach  będą lepsze.Poz

Zapomniałeś jeszcze napisać o ujemnych temperaturach, w których do -25 stopni Celsjusza opony zimowe trzymają swoją elastyczność. Opony całoroczne sztywnieją przy temp 0 stopni, a letnie przy +7 stopni. I jaka wtedy jest przyczepność ?? ..................................................

[/quote]
Zgadzam się ale jak już pisalem postęp w gumach też poszedł trochę do przodu, specjalny bieżnik , mieszanka gum już inną niż kilka lat temu zmieniła obecnie trochę właściwości gum opon premium zimą.Dzisiaj u nas było delikatnie w minusie,droga z rana święciła się bo ściągnęło delikatnie drogę i powiem Ci że opona ładnie się zachowuje.Zobaczymy jak będzie gdy spadnie śnieg wink potestuje przed garażem biggrin.
Carpe Diem
Odpowiedz
(2015-Gru-11, 15:29)violator link napisał(a):powiem Ci że opona ładnie się zachowuje.Zobaczymy jak będzie gdy spadnie śnieg potestuje przed garażem
Przyjedź na olimpiadę z forum to utkniesz do wiosny na takich oponkach.
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
W góry nie jezdze,jedynie nad morze ;p
Carpe Diem
Odpowiedz
(2015-Gru-11, 16:39)Bamber link napisał(a):[quote author=violator link=topic=918.msg90809#msg90809 date=1449844165] powiem Ci że opona ładnie się zachowuje.Zobaczymy jak będzie gdy spadnie śnieg potestuje przed garażem
Przyjedź na olimpiadę z forum to utkniesz do wiosny na takich oponkach.
[/quote]
Ha nie zgodzę się z Tobą, najważniejsze jest to jak opony całoroczne się zachowują się w stosunku do letnich w zimie a tu jest przepaść. Prowadzenie na śniegu opony letniej to 36,5km/h, całorocznego Michelina 70,5km/h a zimowej 73,5km/h więc mamy przepaść pomiędzy oponą całoroczną a letnią. Za to pomiędzy całoroczną a zimową jest tak mała różnica że prawie nikt jej nie zauważy. Ja do swojej Zafiry właśnie kupiłem opony całoroczne bo trzymanie dwóch kompletów to bezsens a jak spadnie śnieg to i tak nie wykorzystuje nawet 3% możliwości zimówki bo zawsze ktoś jedzie przede mną i mnie blokuje sad
Odpowiedz
Zamierzam zakupić opony całoroczne do Astry mojej Żony i zastanawiam się nad taką firmą-Vredestein Quatrac 5
Czy ktoś coś może powiedzieć na temat tego konkretnego modelu ?
Bynajmniej nie chodzi mi tutaj o zasadność lub nie stosowania opon całorocznych tylko opinie użytkowników tych właśnie opon,posiada ktoś ?
Podaję jeszcze link ( dość dużą popularność mają )
http://allegro.pl/4x-vredestein-quatrac-...89648.html
[Obrazek: af3895ed77191e29m.jpg]
Odpowiedz
Rozumiem, że chodzi Ci o opinię o całorocznych z tym może być trudniej, ja to tylko mogę polecić Vredstein letnie u brata w Berligo takie siedzą i je chwali za cichą jazdę oraz dobrą przyczepność sam też parę razy miałem okazje spr. ich dobre wł. jezdne.
w życiu jak to w życiu nie jest łatwo

[Obrazek: 1999809426_1.gif]
Odpowiedz
Tak opinię o te konkretne opony całoroczne
Odpowiedz
(2015-Gru-16, 08:58)Przemass link napisał(a):Tak opinię o te konkretne opony całoroczne
Ja mialem Verdesteiny 3 a jak wypadaja Verdesteiny 5 masz powyzej w tescie
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/te...nom/7gbpkh

Carpe Diem
Odpowiedz
(2015-Gru-15, 16:53)Przemass link napisał(a):tylko opinie użytkowników tych właśnie opon ?

Artur, czytaj proszę ze zrozumieniem. Przemass prosił o opinie użytkowników, a nie testy gazetowe.
V OZKZ - Chmielno 2016

II miejsce Test wiedzy o Zafirze
II miejsce Najładniejsza Zafira B
II miejsce Spławikowe zawody wędkarskie
III miejsce w turnieju bilardowym - Pool bilard 8 bil

IV OZKZ - Krasnobród 2015

I miejsce Najbardziej "odjazdowa" Zafira
II miejsce w turnieju tenisa stołowego
II miejsce w turnieju bilardowym - Pool bilard 8 bil

III OZKZ - Mikorzyn 2014

II miejsce w konkursie wierszokletów
II miejsce Spławikowe zawody wędkarskie
III miejsce Najładniejsza Zafira B

II OZKZ -Tęgoborze 2013:

I miejsce w konkursie wierszokletów
III miejsce Najładniejsza Zafira A
III miejsce Dart

I OZKZ - Olsztyn - Wojtkowizna "Leśne Wrota" 2012

Pozdrawiam
Krasnal

Odpowiedz
(2015-Gru-17, 16:05)Krasnal link napisał(a):Przemass prosił o opinie użytkowników, a nie testy gazetowe.
42
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości