na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 celius 16 1 285 2018-Sty-06, 18:43
Ostatni post: Mucha
  Gdzie warto kupować teraz opony? Kkrzysztof 10 628 2017-Lis-27, 11:53
Ostatni post: QRZOL
  [A,B,C] Opony zimowe - polecane typy, rodzaje, jakich firm racool 68 21 544 2016-Lut-09, 08:18
Ostatni post: Banasnv
Ocena wątku:
  • 42 głosów - średnia: 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opony letnie, zimowe i całoroczne
Doszedł jeszcze 1000km i co mogę powiedzieć. Nie spodziewałem się że będzie tak dobrze bo wiadomo jak testy w gazetach a jak rzeczywistość.
Nie było problemów ani przy -20 stopniach, ani przy ośnieżonych drogach ani przy błocie pośniegowym. Praktycznie w każdych warunkach opona spisuje się dobrze i jest przewidywalna. ASR się włącza tylko przy mocnym przyśpieszaniu, TC tylko raz na rondzie jak najechałem na kostkę ale to w sumie normalne każdy samochód tak reaguje. Ja jestem zadowolony z zakupu i teraz tylko czekam na lato i sprawy związane z jazdą przy bardzo wysokich temperaturach.

Ale żeby nie było tak różowo, jest różnica przy jeździe na oponach całorocznych a typowo zimowych jak Ultra Grip 7 jednak jadąc normalnie - praktycznie niewyczuwalna. Jak jeździsz szybciej lub masz mocny samochód i korzystasz z tej mocy trzeba by się jednak 2 razy zastanowić.

A co do jazdy po śniegu, niestety polscy kierowcy nie potrafią po nim jeździć. Każdy jest dobry jak jest sucho i jest długa prosta. Jak zrobi się mokro czy spadnie śnieg to jest katastrofa - 20km/h... Prędkość rzędu 80km na śniegu nie jest czymś specjalnym, wystarczą dobre opony i trochę oleju w głowie. Jeżdżę dużo bo 40-50tyś km rocznie, dużo po autostradach z prędkościami nawet 250km/h i jeszcze nikt nigdy mi nie powiedział, że jeżdżę za szybko, niebezpiecznie czy ryzykownie.
Odpowiedz
(2016-Sty-24, 17:20)m1strzunio napisał(a):  Jeżdżę dużo bo 40-50tyś km rocznie, dużo po autostradach z prędkościami nawet 250km/h i jeszcze nikt nigdy mi nie powiedział, że jeżdżę za szybko, niebezpiecznie czy ryzykownie.

Życzę dalej takiej jazdy i żeby nikt (kto jedzie prawidłowo i z głową) nie dostąpił "zaszczytu" spotkania z Tobą   razz.
Szerokości i odpowiedniej ilości oleju w głowie (cyt. z Twojego postu powyżej)  driver
Odpowiedz
Zimówki mam do kasacji , a na nastepny sezon zastanawiam się czy zimówki czy całoroczne<tylko na zime> na lato letnie.Zimy u nas ostatnio słabo zimowe no chyba że wyjazd na olimpiade zimową,ale i w górach bez śniegu bywa.
Odpowiedz
Zimówki muszą być... Co jest do wszystkiego to do niczego- takie jest moje zdanie. W tym sezonie miałem założone Ultra Grip 9 i nie żałuję smile
Odpowiedz
lbk masz swoje zdanie i dobrze , szanuję je . Natomiast moje jest zgoła inne (wyrażałem już je na forum)  i wiem że do opon niby sezonowych nie wrócę .
Odpowiedz
(2016-Mar-19, 18:56)Zdzich napisał(a): lbk masz swoje zdanie i dobrze , szanuję je . Natomiast moje jest zgoła inne (wyrażałem już je na forum)  i wiem że do opon niby sezonowych nie wrócę .
Ja jezdze na Michelin CrossCline i tez nie wroce do sezonowych ,nie ma sensu smile
Odpowiedz
O 2 lat jeżdżę na uniwersalnych oponach premium Goodyear Vector 4Seasons G2 i do sezonowych już nie wrócę. Robię ok. 25 tys. km rocznie.
Wcześniej w innych autach zmieniałem opony przez 10 sezonów.
W/w opony obok Michelin CrossClimate to najlepsze na rynku.
W sieci jest wiele dostępnych testów porównujących te opony do letnich i zimówek.
"Co do wszystkiego to do niczego" traktuję jako bezmyślnie powtarzany frazes.
Taki mamy klimat że zdecydowanej większości kierowców zmieniających opony zdarza się jeździć na letnich w warunkach zimowych i odwrotnie.
Odpowiedz
(2018-Kwi-17, 18:15)MarcinGD napisał(a): W/w opony obok Michelin CrossClimate to najlepsze na rynku.

Pisząc o Michelin Crossclimate, masz konkretnie te na myśli:
LINK: https://testyopon.pl/opony/michelin-crossclimate
Pytam, bo też rozważam zakup opon całorocznych, bo wg przewidywań, zima ma być stosunkowo łagodna.
Dlatego poważnie zastanawiam się nad tego typu oponami, zwłaszcza, że głównie jeżdżę po mieście.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości