na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [A,B,C] Opony zimowe - polecane typy, rodzaje, jakich firm racool 68 17 479 2016-Lut-09, 08:18
Ostatni post: Banasnv
  {A,B,C} Opony rekomendowane do Zafiry Krasnal 0 1 398 2016-Sty-04, 19:59
Ostatni post: Krasnal
  Opony bieżnikowane celius 21 2 420 2015-Wrz-30, 08:33
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opony letnie, zimowe i całoroczne
Doszedł jeszcze 1000km i co mogę powiedzieć. Nie spodziewałem się że będzie tak dobrze bo wiadomo jak testy w gazetach a jak rzeczywistość.
Nie było problemów ani przy -20 stopniach, ani przy ośnieżonych drogach ani przy błocie pośniegowym. Praktycznie w każdych warunkach opona spisuje się dobrze i jest przewidywalna. ASR się włącza tylko przy mocnym przyśpieszaniu, TC tylko raz na rondzie jak najechałem na kostkę ale to w sumie normalne każdy samochód tak reaguje. Ja jestem zadowolony z zakupu i teraz tylko czekam na lato i sprawy związane z jazdą przy bardzo wysokich temperaturach.

Ale żeby nie było tak różowo, jest różnica przy jeździe na oponach całorocznych a typowo zimowych jak Ultra Grip 7 jednak jadąc normalnie - praktycznie niewyczuwalna. Jak jeździsz szybciej lub masz mocny samochód i korzystasz z tej mocy trzeba by się jednak 2 razy zastanowić.

A co do jazdy po śniegu, niestety polscy kierowcy nie potrafią po nim jeździć. Każdy jest dobry jak jest sucho i jest długa prosta. Jak zrobi się mokro czy spadnie śnieg to jest katastrofa - 20km/h... Prędkość rzędu 80km na śniegu nie jest czymś specjalnym, wystarczą dobre opony i trochę oleju w głowie. Jeżdżę dużo bo 40-50tyś km rocznie, dużo po autostradach z prędkościami nawet 250km/h i jeszcze nikt nigdy mi nie powiedział, że jeżdżę za szybko, niebezpiecznie czy ryzykownie.
Odpowiedz
(2016-Sty-24, 17:20)m1strzunio napisał(a):  Jeżdżę dużo bo 40-50tyś km rocznie, dużo po autostradach z prędkościami nawet 250km/h i jeszcze nikt nigdy mi nie powiedział, że jeżdżę za szybko, niebezpiecznie czy ryzykownie.

Życzę dalej takiej jazdy i żeby nikt (kto jedzie prawidłowo i z głową) nie dostąpił "zaszczytu" spotkania z Tobą   razz.
Szerokości i odpowiedniej ilości oleju w głowie (cyt. z Twojego postu powyżej)  driver
welcome
www.epmlspotters.pl

II OZKZ Tęgoborze   2013
IV OZKZ Krasnobród 2015

Odpowiedz
Zimówki mam do kasacji , a na nastepny sezon zastanawiam się czy zimówki czy całoroczne<tylko na zime> na lato letnie.Zimy u nas ostatnio słabo zimowe no chyba że wyjazd na olimpiade zimową,ale i w górach bez śniegu bywa.
Odpowiedz
Zimówki muszą być... Co jest do wszystkiego to do niczego- takie jest moje zdanie. W tym sezonie miałem założone Ultra Grip 9 i nie żałuję smile
Odpowiedz
lbk masz swoje zdanie i dobrze , szanuję je . Natomiast moje jest zgoła inne (wyrażałem już je na forum)  i wiem że do opon niby sezonowych nie wrócę .
Jeżeli coś może się popsuć
popsuje się na pewno
Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć C , czy jakoś tak.
Odpowiedz
(2016-Mar-19, 18:56)Zdzich napisał(a): lbk masz swoje zdanie i dobrze , szanuję je . Natomiast moje jest zgoła inne (wyrażałem już je na forum)  i wiem że do opon niby sezonowych nie wrócę .
Ja jezdze na Michelin CrossCline i tez nie wroce do sezonowych ,nie ma sensu smile
Carpe Diem
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości