na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 1.9 -Kolektor, nastawnik, klapy wirowe w Z19DTH - usterki, diagnoza, naprawa cruyf 109 54 101 2018-Wrz-25, 23:18
Ostatni post: zafira2007
  {B} 1.9 CDTI - Z19DT - biały dym po odpaleniu i długo kręci Zyga 31 8 523 2018-Wrz-12, 08:09
Ostatni post: Krawiec
Informacja {B} 1.9 CDTI - Z19DT -  [FIXED] Po odpaleniu chwilę chodzi, dławi się i gaśnie archanos 1 177 2018-Maj-12, 11:30
Ostatni post: Mucha
Ocena wątku:
  • 41 głosów - średnia: 2.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 CDTI - Z19DTH - Silnik gaśnie w czasie jazdy !
(2016-Gru-31, 20:39)piecu napisał(a): Mam identyczny problem jak kolega Mundurowy ktoś go rozwiązał?

Ja miałem podobnie. Silnik gasł bez przyczyny i nie chciał odpalić. Po chwili znowu udawało się odpalić.
Pomogła wymiana czujnika położenia wału. Nie miałem żadnych błędów związanych z czujnikiem ani innych. Zaryzykowałem wymianę i pomogło.
Jeżdżę już tak 8 miesięcy i problem się nie powtórzył i nigdy nie zgasł.
Odpowiedz
Wymiana sterownika silnika rozwiązała mój problem autko oddałem do auto-krak w Rzemieniu przy okazji wymieniłem kolektor bez klap bo moja listewka się wyrobiła i w miejscu klap zaczynał robić się syf.
Odpowiedz
Czy można wiedzieć na ile cie skasowali?
Odpowiedz
(2017-Sty-01, 19:47)chako napisał(a):
(2016-Gru-31, 20:39)piecu napisał(a): Mam identyczny problem jak kolega Mundurowy ktoś go rozwiązał?

Ja miałem podobnie. Silnik gasł bez przyczyny i nie chciał odpalić. Po chwili znowu udawało się odpalić.  
Pomogła wymiana czujnika położenia wału. Nie miałem żadnych błędów związanych z czujnikiem ani innych. Zaryzykowałem wymianę i pomogło.
Jeżdżę już tak 8 miesięcy i problem się nie powtórzył i nigdy nie zgasł.

Jak mi elektryk z Opla ogarnął sprawę wszystko OK. Lużna klema i jakaś wiązka przewodów po autem.
Odpowiedz
Jednak problem powrócił podobno znowu padł sterownik silnika sad auto w serwisie na gwarancji
Odpowiedz
U mnie nagłe gaśnięcie silnika powodowała przepustnica na dolocie powietrza do silnika, odcinająca dopływ powietrza podczas gaszenia silnika - ma to chyba na celu szybsze zatrzymanie motoru.
Silnik gasł niespodziewanie, na postoju i podczas jazdy.
Na początku sporadycznie, później to już seriami, jechać się nie dało że o ryzyku nie wspomnę. Gasło na środku skrzyżowania.

Wyjęcie blaszki z tej przepustnicy rozwiązało problem, oś przepustnicy pewnie dalej żyje własnym życiem.

Żaden komputer tego nie wykrył.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości