na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy waga felgi wpływa na osiągi i eksploatację auta. Przemcio 23 9 365 2015-Paż-21, 10:18
Ostatni post: Bamber
  [FAQ ZB] Felgi do Zafiry B - wymiary , podstawowe informacje Kaliope 91 35 566 2015-Paż-12, 10:45
Ostatni post: Bamber
  {A} Felgi strukturalne stalowe do zafiry A piorus 1 1 368 2015-Cze-21, 21:03
Ostatni post: Jacek2308
Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} felgi strukturalne vs stalowe
Nabyłem swoje autko z felgami strukturalnymi + kołpak strukturalny (opony letnie). Nawet to ładnie wygląda.
Kupuję teraz opony zimowe no i zastanawiam się czy
1) kupić same oponki (zimówki) i przekładać opony na feldze strukturalnej tej co mam?
2) kupić drugi zestaw opon (zimowe) + felgi strukturalne z kołpakiem strukt.?
3) kupić drugi zestaw opon (zimowe) + felgi stalowe?
Zastanawia mnie też to jak jest z felgami strukturalnymi w zimie jak tam się napcha śnieg czy też błoto pośniegowe...?

Jakie jest Wasze zdanie odnośnie felg strukturalnych + kołpaków strukturalnych? Czy warto w to iść, czy lepiej zwykłe stalówki do drugiego zestawu (zima)?
Nie przekonujcie mnie do felg aluminiowych, bo mnie na taki zestaw to nie stać, więc nie róbcie mi apetytu smile
I gdzie w Warszawie można kupić felgi strukturalne do Zośki B?
Znalazłem tylko tu w Oplu coś takiego:
http://sklep.dixi-car.pl/felga-stalowa-strukturalna-65jx16-astra-hsignumvectra-czafir-p-1641.html

Odpowiedz
Struktury są ok, się sprawdzają ale cene mają poronioną, tutaj masz dość
http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-1-mt-0113&category=18731&order=p&search_scope=category-18731&string=strukturalne+zafira

(2015-Sty-31, 20:24)waldiwaldi link napisał(a): Zastanawia mnie teĹź to jak jest z felgami strukturalnymi w zimie jak tam się napcha śnieg czy teĹź błoto pośniegowe...?

twoje obawy są bezpodstawne 42
Odpowiedz
Ja kupiłem używki alu na zimę - 450 zł za komplet i coś takiego Ci radzę. Cena trochę wyższa niż za 1 strukturę nową.
Odpowiedz
Może od kogoś z forum?
Odpowiedz
Poszukaj na allegro albo OLX tam jest tego sporo.
Odpowiedz
Struktury są lżejsze i jak zniszczysz kołpak kupujesz nowy i masz nowe koła natomiast alu jak poobcierasz do malowania masz.
Odpowiedz
Ja niedawno na OLX kupowałem felgi strukturalne,  to za komplet 2-letnich felg dałem 600PLN, a w stanie jak nowe - po przebiegu zaledwie 15tyś km.
W średnim stanie znajdziesz jeszcze taniej. Cena nowych jest bardzo wysoka...
Odpowiedz
A myślisz że to muszą być dedykowane felgi, że dla Opla Zafiry od Opla, czy też obojętnie od kogo, aby jakimiś parametrami były po prostu zgodne?
Odpowiedz
Mogą być każdego producenta, który robi takie felgi pod warunkiem, że będą spełniać wymagania i normy rozmiarowo-techniczne charakterystyczne dla marki Opel, w tym przypadku dla Zafiry. Dlatego szukałbym felg dedykowanych do ZB lub tożsamych z innymi modelami Opli gdzie też są stosowane.
Odpowiedz
Dzięki za pomoc
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości