na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Termostat Z16XEP, Z16XER, Z18XER, A16XER, A18XER - dyskusja, problemy JacekZKL 25 12 983 2018-Cze-12, 22:32
Ostatni post: adkul84
Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Z16XEP - Błąd P1115 (02) ECN111502
Witam. Ostatnio wyskoczył mi błąd  P1115 (02). Po sprawdzeniu doszedłem do wniosku, że będzie to uszkodzony czujnik temperatury płynu zamontowany w chłodnicy. W Op-com-ie pokazuje mi na nim temperaturę -39 stopni gdzie temperatura na termostacie wynosi 99 stopni. I stąd moje pytanie , czy czujnik ten odpowiada tylko za załączanie wentylatora czy również ma pływ na spalanie? Mój silnik to Z16XEP. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Wymień czujnik. Te silniki pracują w nieco wyższych temperaturach jak pozostałe benzyniaki, więc głowice mają mniejszy margines na przegrzanie się wink
Odpowiedz
A jak ma się to do spalania auta? Temperatura na silniku nie przekracza w czasie jazdy 102 stopni.
Odpowiedz
(2015-Lut-03, 12:11)rad25 link napisał(a): Temperatura na silniku nie przekracza w czasie jazdy 102 stopni.
Taka temp. powinna być, tak jak Groszek pow. napisał te silniki mają wyższą temp. pracy i wł. to ich normalna temp. pracy o ile dobrze pamiętam to wentylator włączy się Ci przy 108 C.
Odpowiedz
Wszystko rozumie tylko chciałbym się dowiedzieć czy ten uszkodzony czujnik wpływa na spalanie czy ma tylko za zadanie załączyć wentylator?
Odpowiedz
Z mojej wiedzy to tylko ma za zadanie włączać wentylator i wpływu na spalanie niema jednakże chyba, że jeździsz po samych krótkich odcinkach lub trasach i korki Ci się nie zdarzają to możesz poczekać do prawdziwej wiosny z wymianą, ja bym na Twoim miejscu nie czekał bo
(2015-Lut-03, 11:52)Groszek link napisał(a): Te silniki pracują w nieco wyĹźszych temperaturach jak pozostałe benzyniaki, więc głowice mają mniejszy margines na przegrzanie się
i lepiej wymienić czujnik teraz niż potem całą głowicę.
Odpowiedz
Wielkie dzięki za konkretna odpowiedź.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości