na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [B] DemontaĹź CIM Kaliope 33 17 349 2018-Lis-01, 12:32
Ostatni post: rafael
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 49 17 238 2018-Paż-04, 14:51
Ostatni post: piosk
  [TUT ZB] demontaĹź/wymiana anteny dachowej krzysiul 6 10 628 2017-Lis-19, 12:02
Ostatni post: krzysiul
Ocena wątku:
  • 94 głosów - średnia: 3.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUT ZB] Demontaż konsoli środkowej
Podjąłem się poszukiwań plusa po zapłonie i montażu stałego mocowania dla Smartfona/Tabletu. Pierwszym etapem z którym miałem problem to demontaż górnej osłony wylotów powietrza - to pierwszy krok do demontażu konsoli. Zrobiłem na tą okazję kilka zdjęć tego trudnego etapu. Ale po kolei:

1. Należy zdemontować małą kratkę z czujnikiem oświetlenia (centralnie na podszybiu). Łatwo idzie wkładając do szpary kartę kredytową. Łatwo poszło, zdjęć nie wstawiam. Po puszczeniu zaczepów należy odpiąć wtyczkę od czujnika.

2. Do demontażu dużego elementu sięgającego od samej szyby aż po wloty centralne pionowe. Wloty poziome są w tym elemencie. Zdjęcia:

[Obrazek: 20150214_111647a.jpg]

Najmocniej trzymają mocowania środkowe. Pokazałem je na zdjęciu powyżej. Na czerwono, element wchodzący w gniazdo na dole (niebieskie). Raczej nie ma tam możliwości wciskania żadnego śrubokręta, podważania, zwalaniania zaczepów. Trzeba po prostu mocna uchwycić dwoma rękami za plastik w środkowej części i wyrwać to do góry. Gdy puszczą te zaczepy, to zaczepy, które są bliżej radia pójdą już jak masełko. Zaczepy przy szybie należy po prostu wysunąć do tyłu auta. Zaczepy te bliżej radia, dwa zdjęcia tego samego fragmentu, tym razem lewej części.

[Obrazek: 20150214_111704a.jpg]

[Obrazek: 20150214_111725a.jpg]

Po zdemontowaniu tego elementu widok jest jak niĹźej:

[Obrazek: 20150214_111740a.jpg]

Tak przy okazji, czy ktoś się orientuje, co może być zamontowane w tym otworze z dwoma żółtymi miejscami pod wkręty - u mnie nic tutaj nie było, ale widziałem na innych tutorialach, że tam czasami takie okrągłe coś jest?

Odpowiedz
(2015-Lut-15, 15:14)subegnicram link napisał(a): Tak przy okazji, czy ktoś się orientuje, co moĹźe być zamontowane w tym otworze z dwoma żółtymi miejscami pod wkręty - u mnie nic tutaj nie było, ale widziałem na innych tutorialach, Ĺźe tam czasami takie okrągłe coś jest?
A nie jest przypadkiem montowany tam siódmy głośnik w lepszym wyposażeniu audio?
Odpowiedz
(2015-Lut-15, 15:31)Mucha link napisał(a): Cytat: subegnicram w Dzisiaj o 151423
Tak przy okazji, czy ktoś się orientuje, co może być zamontowane w tym otworze z dwoma żółtymi miejscami pod wkręty - u mnie nic tutaj nie było, ale widziałem na innych tutorialach, że tam czasami takie okrągłe coś jest?
A nie jest przypadkiem montowany tam siódmy głośnik w lepszym wyposażeniu audio?

Dokładnie tak  42
Odpowiedz
Nom głośnik, chyba tylko w Navi 70 cd i 90 dvd  jak na razie się spotkałem. 
Odpowiedz
głośnik ten mam w cd30 mp3, w cosmo chyba w standardzie bez względu na sprzęt
Odpowiedz
(2015-Lut-15, 19:28)kaliope link napisał(a): głośnik ten mam w cd30 mp3, w cosmo chyba w standardzie bez względu na sprzęt
Tak mnie ciekawi po co ten głosnik na srodku nijak ma się to do systemów nagłośnienia.
Odpowiedz
Szajs niesamowity, szkoda w ogóle sobie nim zawracać głowy. Gra jak głośniczek w laptopie
Odpowiedz
A tak czyli sprzęt grający nie ma znaczenia, a tak z ciekawości Paweł masz czujniki parkowania, może ze względu na to jest montowany Huh?Huh?
Odpowiedz
Nie mam czujników. Furki, które mają ten głośniczek mają kod w vinie: U66 GŁOŚNIKI 7,  i ma to być niby lepsza wersja audio. Generalnie GM się ośmiesza bo nic kompletnie ten głośniczek nie daje a pozostałe głośniki są identyczne jak w innych ZB
Odpowiedz
hmmm czyli zabieg marketingowy żeby więcej kaski wyciągnąć od ludzi
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości