na dół
Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZB 1.8 przełączanie na Pb przy nagłym przyśpieszaniu
#1
Tak trochę napiszę informacyjnie.
Ostatnio jak jechałem na trasie przy prędkości 80-90km/h jak zredukowałem z 5 na 4 i ostro wcisnąłem pedał gazu za jakimś tirem to brzęczyk mi się włączył jak przy braku gazu i przełączyło mi na Pb. jeszcze później raz tak przy przyśpieszaniu było oraz kolejny jak jechałem z prędkością 140-150 to też na początku wyłączyło jednak jak włączyłem i wyłączyłem przyciskiem to jechało na lpg przy tych prędkościach tj. 140-150 kolejne 70 km. i było ok.
Sądzę, że to wina gazu zatankowanego w trasie co prawda nie czuć było jakiegoś wyraźnego spadku mocy jednak wydaje mi się, że to było przyczyną pojeździłem po mieście i zatankowałem nowego gazu i sytuacja się nie powtarza. Zresztą nie długo już chyba dobijam do kolejnego przeglądu lpg więc pójdą na wymianę filtry bo to już ich pora.
Jak miałem jeszcze ZA to przy jakiś ostrych bardzo "butowaniach" to mi się zdarzyło, że przy ruszaniu i kręceniu wysoko to przełączyło mnie parę razy z LPG na Pb. W ZB przy ruszaniu nawet baaardzo ostro to mi się nie zdarzyło i przełączenie na Pb to pierwszy taki przypadek odkąd posiadam ZB.
Dodam, że oile pamiętam to mam reduktor na 170koni i jak była ustawiana isntalka to jak najbardziej kombinacje z redukcją były i było ok. zresztą przejechane mam już dobrze powyżej 20tkm na tej instalacji i było ok.
Odpowiedz
#2
Kolego jedz do gazownika masz ustawione złe ciśnie w butli
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości