na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Skrzynia biegĂłw wydaje dziwny dĹşwięk trykania. amikot 8 471 2018-Paż-20, 18:07
Ostatni post: amikot
  {Info} wymiana skrzyni mul123 1 373 2018-Lip-03, 16:47
Ostatni post: Mietas
  {A} Skrzynie biegĂłw F17 monterro 2 660 2018-Cze-14, 10:33
Ostatni post: bodek10
Ocena wątku:
  • 55 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Skrzynia biegĂłw - wymiana oleju
Jak w temacie.

Skrzynka manual, przebieg 192.000, zero wyciekĂłw.

Robię sprzęgło, warto wymienić olej. Proszę o opinię.
Odpowiedz
Marcin,

Dzisiaj byłem w aso i się zeszło w rozmowie na ten temat.
Kolejny raz usłyszałem, że się nie wymienia, co najwyżej można dolać, że tak zacytuję.
Odpowiedz
Niby się nie wymienia ale jak skrzynia jest wyjęta to łatwo jest to zrobić,przy 190tys.Koszt nie zaduży a co świeży olej to świeży..
Odpowiedz
zawsze mówia ze sie nie wymienia ale kazdy wie ze nawet olej przekładniowy traci swoje własciwosci smarne,lepkosc itp.
olej wymień
Odpowiedz
żaden pseudo-fachowiec nie wytłumaczy mi, że olej się nie starzeje.
Jak najbardziej, marwisn, wymień wink
Odpowiedz
(2012-Lut-13, 21:46)Woytas link napisał(a): Ĺźaden pseudo-fachowiec nie wytłumaczy mi, Ĺźe olej się nie starzeje.
Woytas,

Nie chodzi o to, że pseudo fachowiec, że nie wytłumaczy...
Kłopot w tym, że w owym oleju są wszystkie możliwe opiłki, "ziarna" z kół, synchronizatorów, wałków, itp.
Co z tego?
A no to, że wlany, świeży olej, może być za...rzadki (bez tego całego ustrojstwa).
...ale ja nie jestem praktykującym mechanikiem, mogę nie wiedzieć wszystkiego...
Odpowiedz
(2012-Lut-13, 22:18)kapiszon link napisał(a): A no to, Ĺźe wlany, świeĹźy olej, moĹźe być za...rzadki (bez tego całego ustrojstwa).

to idąc tym tokiem myślenia po co wymieniać olej w silniku  wink

Odpowiedz
(2012-Lut-13, 22:18)kapiszon link napisał(a): Kłopot w tym, Ĺźe w owym oleju są wszystkie moĹźliwe opiłki, "ziarna" z kół, synchronizatorĂłw, wałkĂłw, itp.
Co z tego?
A no to, że wlany, świeży olej, może być za...rzadki (bez tego całego ustrojstwa).

i to te opiłki działają na elementy przekładni jak papier ścierny... a wlany na nowo olej będzie miał odpowiednią gęstość tak wiec tym bym sie nie przejmował...

a co do "fachowców" z ASO... to nie polegałbym do końca na ich zdaniu gdyż ASO to taki serwis, w którym kładzie sie nacisk na wymiane elementów a nie na naprawe...
Odpowiedz
Kiedyś w poprzednim aucie, mechanik po mojej sugestii, jednak nie wymienił oleju bo powiedział że może to negatywnie wpłynąć na skrzynię, a w skrajności może się rozlecieć. Nie wiem, może coś w tym jest.
Odpowiedz
Ja wymieniałem kiedyś w Lagunie II 2005r. okolo 100 tyś. km.
Nie wiem czego ale potem przy zmianie biegów a najbardziej z 1-ki na 2-kę było słychać skrzypienie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości