na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Jaki bagaĹźnik do panoramy celius 7 435 2018-Maj-18, 07:17
Ostatni post: celius
  {B} Spinka przy pedałach celius 9 397 2018-Kwi-22, 12:20
Ostatni post: celius
  {B} Woda w dolnej części uszczelki drzwi tOmki 0 400 2017-Lip-18, 21:40
Ostatni post: tOmki
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Spinka kołek dolnej elastycznej listwy zderzaka - jaki ?
Cześć,

po zimie zauważyłem że dolna, czarna, elastyczna listwa pod zderzakiem jest wysunięta i brakuje prawdopodobnie środkowej spinki (kołka), która spina lewą i prawą część listwy i trzyma całość na prawidłowej pozycji. Czy ktoś z Szanownych Kolegów wie, co to za spinka, jaki nr części ? Będę bardzo wdzięczny za informacje.

P.S. Do czego służy ta listwa ? Co się tak naprawdę stanie gdy ją wywalę spod zderzaka ?

Pozdrawiam - tom
Odpowiedz
Listwa, zwana też hokejami ma za zadanie chronić zderzak przed uszkodzeniami, np. podczas parkowania przed krawężnikiem, jeśli ją usuniesz nic się nie stanie, nie będziesz miał po prostu "czujnika" krawężników
Odpowiedz
Podobne informacje znalazłem na bratnim forum ZKP, podobno w ZA są dodatkowo jakieś porobione wloty które rzekomo mają kierować powietrze w celu chłodzenia tarcz hamulcowych. Ale w naszych ZB tylko i wyłącznie za czujnik do krawężnika i do optycznego obniżenia auta. Chociaż i tak nasze diesele są już wystarczająco obniżone w porównaniu do benzyny.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź. A co do kołka ? Wiecie co to za kołek ? Bo został po nim tylko otwór (tzw. dziura smile )
Poszukałem na forum Astry i to chyba ten:

GM 90087290

http://sklep.dixi-car.pl/rozprezny-p-45.html

P.S. Diesle siedzą niżej niż benzyny ?

Odpowiedz
ja już tyle razy oberwałem, że hokej mam przykręcony na śrubach
Odpowiedz
Nie chciałbym wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się że te gumowe listwy (hokeje) mają swoje własne mocowania, które wchodzą na wcisk do wzdłużnych otworów znajdujących się w dolnej części zderzaka, natomiast obie części listwy (prawa i lewa) łączą się ze sobą na "zakładkę", dlatego w przypadku najechania na przeszkodę listwy dość łatwo się wyczepiają robiąc przy okazji trochę hałasu, stąd potoczna nazwa "czujnik"
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości