na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alufelgi Opel Zafira. Pietruszka 0 999 2016-Kwi-16, 15:41
Ostatni post: Pietruszka
Żarówka Alufelgi Opel Zafira Pietruszka 3 1 188 2016-Kwi-11, 15:55
Ostatni post: Pietruszka
  {A} - Alufelgi - zakup uĹźywanych Raff 49 14 974 2013-Lip-16, 06:19
Ostatni post: Zidaya
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak myć alufelgi lakierowane ?
Jako,że postanowiłem odnowić alufelgi,mam pytanie.
Felgi są pomalowane lakierem i na pewno nie są wypalane piecowo.
Zapytałem o mycie pod ciśnieniem i gość odradził mycie chemią pod ciśnieniem.Powiedział,że najlepiej umyć plakiem np.takim :
http://allegro.pl/plak-lacer-plyn-do-fel...72084.html
i gąbką.
Macie jakieś doświadczenie lub wiedzę w tej materii ?
Odpowiedz
Przemo ja sobie sam siknąłem felgi gumą w sprayu Motipa na czarny mat. Na opakowaniu było napisane że można spokojnie myć myjką ciśnieniową. Dzisiaj jak je założyłem podjechałem na myjnie bezdotykową. Umyłem auto, felgi też bo chciałem zaciski umyć bo mam je siknięte w ardenblue i spoko.

Nie wiem jaki Ty masz lakier ale jak jest prawidłowo położony i powierzchnia była przygotowana, to myjka mu nic nie może zrobić.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź.Jutro odbieram to dowiem się dokładnie o co mu chodziło,czy nie myć wcale myjką ciśnieniową-chemią czy nie myć ze zbyt bliska.
Też bym pewnie siknął sobie motipem ale miałem w 2 ubytki.... razz
Odpowiedz
Przemo też mam na jednej ale trochę przeszlifowałem i jednak w macie tak nie widać co w połysku.
30cm w takiej odległości to spoko da radę, podstawa nie myć przez pierwsze 2 tygodnie. Niech lakier stwardnieje, Uv i temperatura od zacisków zrobią swoje.
Odpowiedz
Szymon miałeś rację,dziś dogadałem się konkretnie i facet powiedział dokładnie to samo,tzn.że dać im z 3 tygodnie czasu aż lakier stwardnieje i można myć myjką bez problemu  42
Kamień z serca  smile
Tak więc uważam temat za zamknięty  wink
Odpowiedz
Spoko, Przemo smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości